Rahvusvaheline esilinastus

Mees Roomast

Ingliskeelne pealkiri
The Man from Rome
Pealkirja originaal
De Man uit Rome
Režissöör
Jaap van Heusden
Riik
Holland, Saksamaa
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama, film noir
Teema
peresuhted, religioon

Väga detailne „Mees Roomast“ räägib tänapäeva ristisõdijast, kes püüab inimkonda pimedusest päästa. Kuid lõpuks viib teekond ta bumerangi kombel tagasi enda ukselävele, et seista seal silmitsi oma sisemise pimedusega.

Isa Filippo (Michele Riondino, parim näitleja 2016. aasta Veneetsia filmifestivalil ja EFP Shooting Star 2010. aasta Berliini rahvusvahelisel filmifestivalil) on vastuoluline mees. Ta on teadusest juhinduv usumees, kelle ülesanne on päästa inimesi valede ja pettuste küüsist. Kui Filippo saabub väikesesse Hollandi külla, on tal selge ja kompromissitu motiiv lükata ümber nutva Jumalaema kohta käiv müüt. Kuid tema motiivid pannakse proovile. Külas lummab ja erutab teda tumm noor naine. Kuigi Filippo põletav pilk on suunatud pigem Jumalaema poole, siis kahtleb ta südames, mis on õige ja vale, kuni teda tabab tragöödia.

Jaap van Heusden on hollandi filmitegija ja stsenarist, kelle filmid on võistelnud ja võitnud rahvusvahelistel filmifestivalidel. Dramaturgiat esikohale seades on van Heusdeni looming lihtne ja keeruline samaaegselt. Ta asetab tegelased võimatutesse suhetesse, kus igaüks peegeldab teist, ning sukeldub maitsekalt ja kunstipäraselt sügavale nende psüühikasse.

Milani Perera

Režissöör
Jaap van Heusden
Stsenarist
Jaap van Heusden, Rogier de Blok
Osades
Michele Riondino, Emma Bading, Marie Louise Stheins, Raymond Thiry, Ralf Dexler, Aus Greidanus, Michele Nani, Axel Daeseleire, Bart Slegers, Vincent van der Valk, Janneke Remmers
Produtsent
Marc Bary
Kaasprodutsent
Markus Halberschmidt, Maria Tsigka
Operaator
Melle van Essen
Monteerija
Jasper Quispel
Helilooja
Minco Eggersman
Produktsioon
IJswater Films
Kestus
Keel
itaalia, inglise, hollandi
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Jaap van Heusden

Jaap van Heusden (1979) kirjutab ja lavastab filme kaasaja põletavamatest teemadest. Tema senised filmid on võistelnud festivalidel Tribecas, Cannes'is, Roomas, AFI Festil, IDFA-l, SXSW-l, Melbourne’is, Teheranis, Rotterdamis ja veel paljudel festivalidel üle kogu maailma. „Mees Roomast“ on van Heusdeni neljas täispikk film.

Filmograafia:
Win/Win (2010), De Nieuwe Wereld (The New World, 2013), In Blue (2017), De Man uit Rome (The Man from Rome, 2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080101 / Mees Roomast
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedJaap van Heusden (Director, Screenwriter), Rogier de Blok (Screenwriter), Marc Bary (Producer), Markus Halberschmidt (Producer) Emma Bading (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss094102 / Mees Roomast
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss101105 / Mees Roomast
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml