Rahvusvaheline esilinastus

Meeletult elus

Ingliskeelne pealkiri
Madly in Life
Pealkirja originaal
Une Vie Démente
Režissöör
Ann Sirot, Raphaël Balboni
Riik
Belgia
Aasta
2020
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

Mis siis, kui ootamatud muudatused keeravad laste ja vanemate elud pea peale? Kuuekümnendates aastates Suzanne ei tule enam üksinda toime, tema tervislik seisund nõuab igapäevast hoolitsust. Ehkki naine tunneb end täiesti normaalsena ja eelistab avastada elu rõõme rohkem kui kunagi varem, purustab kiirelt arenev dementsus kõik tema soovunelmad.

Armastav paarike Alex ja Noemie valmistub esimese lapse sünniks, kuid nende unistuste perekond peab ootama, sest „suur laps“ Suzanne külvab ohjeldamatut kaost nii kodus kui ka kõikjal mujal. Alexi põikpäiselt loomingulise ema kohati vaimukad ja kohati kurvad, provokatiivsed üllatused panevad ihaldatud vanemastaatuse tugevalt proovile.Karismaatiline Jo Deseure mängib võimsalt seda raske närvihaiguse all kannatavat energilist daami. Kogenud belglanna kehastab psühholoogiliselt häiritud naisterahvast sügavalt liigutaval, elutargal ja mõistlikul moel. Võib jääda mulje, et talle anti improviseerimiseks vabad käed; tõenäoliselt aga kirjutati need orgaaniliselt ehedad situatsioonid pärast põhjalikke proovitegemisi.

Sirot ja Balboni on alates 2007. aastast teinud koos mitmeid lühifilme. Nad on ära teeninud tunnustuse, lähenedes dramaatilisele komöödiale omapärase stiilitunnetuse ja musta huumoriga, käsitledes sel moel nii lastekasvatuse raskeid väljakutseid kui ka moraaliküsimusi ja kohustustest saadavat inspiratsiooni. Julgete naljade taga peituvad tegelikult rasked teemad.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Ann Sirot, Raphaël Balboni
Stsenarist
Ann Sirot, Raphaël Balboni
Osades
Jean Le Peltier, Jo Deseure, Lucie Debay, Gilles Remiche
Produtsent
Julie Esparbes
Operaator
Jorge Piquer Rodríguez
Monteerija
Raphaël Balboni, Sophie Vercruysse
Produktsioon
Hélicotronc
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Ann Sirot

Ann Sirot ja Raphaël Balboni on stsenaristid ja lavastajad, kes alustasid koostööd 2007. aastal lühifilmiga „Last Play“. Eksperimentaalse kallakuga debüüdist kujunes lavastajapaarile universaalne hüppelaud, mis andis neile inspiratsiooni ka oma järgmisteks auhindu pälvinud lühifilmideks nagu „Just the Letter T“ (2009), „The Wolf’s Version“ (2011) ja „Domestic Tale“ (2012). „Meeletult elus“ on nende esimene täispikk mängufilm.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga