PÖFF : 2021 : BNFF

Madude oru needus

Ingliskeelne pealkiri
Curse of Snakes Valley
Pealkirja originaal
Klatwa doliny wezy
Režissöör
Marek Piestrak
Riik
Poola, Eesti
Aasta
1987
Festival
PÖFFi veebikino, HÕFF
Programm
Kummardus Eesti kultusfilmile
Žanr
Thriller

„Madude oru needus“, mis on filmitud 34 aastat tagasi, oli Eesti ja Poola kineastide teine koostööfilm pärast ülimenukaks osutunud 1979. aasta ulmefilmi „Navigaator Pirx“. Saavutamata küll viimase edu oli tänaseks kultusfilmi staatusesse tõusnud „Madude oru needus“ nii poolakatele kui Tallinnfilmi kollektiivile rikastav koostöökogemus, millest tegijad ise räägivad nüüdseks põnevaid legende. Vietnamis, Ukrainas, Poolas ja Eestis ülesvõetud seiklusfilmi on tihti kirjeldatud ka kui Indiana Jonesi filmide Ida-Euroopa varianti.

Linateose tegevus toimub vaheldumisi Pariisis ja Indo-Hiinas 1950ndatest 1980ndateni välja. Major Traven (Roman Wilhelmi) leiab sõjaoperatsiooni käigus buda templist hinnalise laeka, mille ta koju kaasa viib. Kolmkümmend aastat hiljem veenab Traven poola teadlast Jan Tarnasit (Krzysztof Kolberger) tulema endaga kaasa Tuhande Mao orgu, kust ta kunagi laeka leidis. Meestega ühineb sarmikas ajakirjanik Christine (Ewa Salacka). Rändureid asuvad jälitama mustad jõud ja ei-tea-kust ilmuvad vihased maod.

Suuresti poolakatest koosnenud võttegrupist tuleb esile tõsta filmi ühte kaasautorit ja heliloojat Sven Grünbergi, kelle loodud helijälg võib pärast filmi vaatamist pikalt kummitama jääda. Osavamad silmad võivad märgata vilksamisi ka meie kaskadööri Aldo Tammsaart ning filmi lõpus näeb pisikeses, ent meeldejäävas rollis Mikk Mikiveri.

HÕFFi veebikino näitab filmi vastselt restaureeritud versiooni.

Režissöör
Marek Piestrak
Osades
Krzysztof Kolberger, Roman Wilhelmi, Ewa Salacka, Tõnu Saar, Mikk Mikiver, Margus Tuuling
Operaator
Ryszard Lenczewski, Janusz Pawlowski
Helilooja
Sven Grünberg
Monteerija
Maria Kuzminska-Lebiedzik
Produktsioon
OKO, Tallinnfilm
Kestus
Keel
vietnami, vene

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Marek Piestrak

Seansid

Virtuaalsaal Online
SeanssMadude oru needus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler