fbpx

Programm

PÖFF
Balti filmi võistlusprogramm

Žanr

dokumentaalfilm, ühiskondlikud teemad

Lusikas

Spoon
Karote
Režissöör: Laila Pakalnina
Riik: Läti, Leedu, Norra
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:06
Produtsent: Laila Pakalniņa
Stsenarist: Laila Pakalniņa
Operaator: Gints Berzins
Monteerija: Silvija Vikaite
Muusika: Malika Makouf Rasmussen
Tootja: Hargla Company
Parima filmi stipendium 3200 eurot

Sünopsis

Töönarkomaan ja alati uudishimulik L. Pakalnina võtab ette omapärase teekonna, mida võib pidada mõneti ulmeliseks. Et vältida prügisse uppumist, kavatsetakse Euroopa Liidus peagi keelata ühekordsed plasttooted. On üllatav avastada, kui palju töötab eri ametikohtadel inimesi tehastes, logistikaettevõtetes ja poodides, et toota ja levitada lihtsat plastlusikat, mis puruneb või visatakse ära pärast ühtainsat kasutuskorda. Režissöör käib salaja eri paigus Euroopas ja Aasias, et jälgida selle uskumatult keerulise protsessi telgitaguseid.

Pikkade staatiliste võtetena filmitud sõnatu odüsseia mõjub hoiatavalt ja suurendab teadlikkust. Laila ei suuda hoiduda talle meelepärasest mustast huumorist, mis aitab paljastada selle uuriva dokfilmi tõelisi kavatsusi. Mis saab masinatest ja tehnoloogiast, kui sundida tarbijaühiskonda oma harjumusi muutma?

Edvinas Pukšta

Režissöör

Režissööri filmograafia: Valik/Selected: Kurpe (King, PÖFF 1998), Pitons (Püüton, PÖFF 2003), Kilnieks (Koer, lennuk ja laulupidu,PÖFF 2006), Par Dzimteniti (Kolm meest ja kalatiik, PÖFF 2008), doc, co-dir), Picas (2012), Skurstenis (The Chimney, 2013, doc), Ausma (Koidik, PÖFF 2015), Spoon (2019, doc)
 • Laila Pakalnina

  P, november 24, 2019


  17:00


  Coca-Cola Plaza, Saal 4, Tallinn

  Seansi kood: 100201
  Q&A külalised: Laila Pakalnina, Gints Berzins, Anrijs Krenbergs
  Seansi kestus: 01:26

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival