fbpx

Programm

Shorts
Shorts Lühifilmi võistlusprogramm

Žanr

Lühifilmi võistlusprogramm 3

Live-Action Competition 3
Lühifilmi võistlusprogramm 3

Sünopsis

„Modern Life is Rubbish“ deklareerib igikartmatu britpop-bändi Blur albumi pealkiri. See oli 1993. aastal. 26 aastat hiljem on inimesi, kes selle lausega nõustuvad, veelgi rohkem – meid pommitatakse iga päev sõnumitega, mis kuulutavad, kui hukas on maailm. Võimulolijad on saamatud, millenniumilapsi kujutatakse hummusest salle kandvate enesekesksete hipsteritena ning meile räägitakse, et sureme kas virtuaalreaalseid mänge mängides või pühib meid minema mõni peagi saabuv keskkonnakatastroof.

Kas see kõik ka vett peab, oleneb vaatepunktist ning filmitegijate, eriti lühifilmitegijate, üks privileege ongi alati olnud võimalus süveneda päevakajalistesse probleemidesse ja leida hüsteeria alla mattunud tõde. Käesolevas valikus olevad filmid võtavad vaatluse alla kaasaegse elu erinevad tahud. Meie kinnisideeks saanud vuajerism ning tervet põlvkonda nüristavad sotsiaalvõrgustikud. Meedia ainitine pilk. Pidev orienteeritus seksuaalsusele. Neid ja veel teisigi teemasid lahatakse nii sünges kui ka humoorikas võtmes.

Banaalsus

Režissöör: Balázs Simonyi
Ungari
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:12

Terrorirünnaku anatoomia ja selle muutumine banaalseks argipäevaks.

Jõulujutud

Režissöör: Valeria Sochyvets, Philip Sotnychenko
Ukraina
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:18
Ukraina

Need jõulud pole Lvivis teab mis lumerohked, kuid turistide ja kohalike tuju see ei riku. Ema ja tütar kasutavad inimeste tähelepanematust, et poodidest kaupa varastada ja see hiljem sotsiaalvõrgustike kaudu maha müüa.

Talleke

Režissöör: Nina Violic
Horvaatia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Horvaatia

12-aastased Cvita and Megi on parimad sõbrannad, kes lähevad vanema koolikaaslasega kohtingule. On päikseline suvepäev ja Dan teeb tüdrukutele ettepaneku väikeseks seikluseks. Mis neid aga ees ootab, võib kergesti osutuda elu ja surma küsimuseks.

Kuri silm

Režissöör: Leonore Kasper
Saksamaa, Rumeenia
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:15
Romanian; Moldavian

Reporter ja teleoperaator külastavad Bukarestis protestivaid romasid, keda sunniti hiljuti oma valdustest lahkuma. Intervjuu ajal tekib protestijatel küsimus intervjueerijate tegelike motiivide kohta ning nad soovivad rääkida loo nii, nagu nemad seda näevad.

K. Marxi tänav 12

Režissöör: Irine Jordania
Gruusia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Georgian, Vene

Naine istub iga päev samas kohas, kallab tassi kohvi ja valib telefoniga korduvalt sama numbrit. Vaikuse täidab telefoni kutsumine. Ühel päeval vastatakse ootamatult tema kõnele.

Armastusega, Matti

Režissöör: Jarno Lindemark
Soome
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:18
Inglise, Soome, Vene

Kesksuvi Soomes, Vene piiri äärses linnas Imatras. Üksik 54-aastane mees Matti saab tuttavaks venelasest transsoolise Mashaga. Sädeleva öö saabudes tuleb Mattil seista silmitsi oma võltsi elu tagajärgedega.

N, november 21, 2019


18:15


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 071305
Seansi kestus: 01:53

E, november 25, 2019


21:15


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 111305
Seansi kestus: 01:33

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival