fbpx

Programm

Shorts
Shorts Piirideta kino

Žanr

fantaasiafilm, lühifilmid, ulme

Late Night Sci-Fi

Late Night Sci-Fi
Late Night Sci-Fi

Sünopsis

Vahel võib jääda mulje, et ulme ja lühifilmid ei kuulu kokku. Hea ulme uurib suuri tulevikuteemasid ja -ideid, pakkudes uhket vaatemängu. Lühifilmid aga tegelevad väiksemate ja intiimsemate hetkedega, mis on võimendatuna väga paeluvad. Käesolev programm tõestab vastupidist.

Siinsete ulmeteoste spekter ulatub Hollywoodi menufilmide väärilistest eriefektidest kuni maailma lõpu ümber keerlevate perekonnadraamadeni. Žanri ülimalt mänguline käsitelu koos tervistava huumoriga ei sea kahtluse alla nende filmide ebamaist mõju.

Hõljudes

Režissöör: Frankie De Leonardis
Hispaania
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:08
Hispaania

Pärast õnnetust ärkab vene astronaut rahvusvahelise kosmosejaama moodulis. Tema tähelepanu püüab väljast kostuv koputamine. Keegi on tulnud teda tervitama, võib-olla kujutab seda endale lihtsalt ette – aga võib-olla siiski mitte.

Teisel pool

Režissöör: Zulma Rogue
Prantsusmaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:12
Prantsuse

Eugene’i elu sõltub tarkvarast, mis suudab järjepidevalt unenägusid luua. Selle masina abiga, millega tarkvara seotud on ja mis on inspireeritud kasutajakeskkonnast, vajub ta rutiini, mida valgustavad tema unenäod, mis muutuvad aina hullemaks ja millel pole piire.

Sinu viimane päev Maal

Režissöör: Marc Martínez Jordán
Hispaania
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:12
Hispaania

Rebaseks riietunud mees lõhub aegruumi piire vaid ühel eesmärgil: et veeta aega oma naisega. Kuid tema teo taga on tegelikult palju keerulisem ja ambitsioonikam plaan.

Teda kutsuti Kaos Berzins'iks

Režissöör: Signe Birkova
Läti
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:26
Läti

Kord röövisid tulnukad Harijs Bērziņši ära. See traumaatiline sündmus paneb teda end oma Läti kogukonnas väljaheidetuna tundma. Ainus, kes teda mõistab, on tulnukatest vaimustunud UFO-spetsialist Vilma Kavace. Ta kasutab Bērziņšit söödana, et tulnukaid ligi meelitada, kuid samal ajal sünnitab üks hall ema hübriidi.

Jupiter

Režissöör: Benjamin Pfohl
Saksamaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:14
Saksa

Vaid mõne tunni pärast kihutab Maast ähvardavalt lähedalt mööda komeet Calypso. Häbelik teismeline tüdruk reisib koos perega kaugesse majakesse Alpides, kus ta peab otsustama, kas kõndida oma rada planeedil Maa või järgneda oma kosmilisse sekti kuuluvatele vanematele saatusliku protseduuri kaudu kõrgemasse eksistentsi Jupiteril.

K R I M

Režissöör: Manuel Hüttner
Austria
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:10
Saksa

Düstoopilises tulevikumaailmas läheb müstiline salaagent missioonil kaduma. Kui ta diviis ta uuesti üles korjab, viivad nad karmis valitsusasutuses läbi rea teste. Sellest areneb välja manipuleeriv küsimuste ja vastuste mäng. Film on transhumanistlik ulmepõnevik.

Lilled

Režissöör: Ismene Daskarolis
Poola
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:04
Inglise, Poola

Kui Gal avab metsaukse, on ta sellest otsekohe lummatud. Ta otsib oma kõige lemmikumat asja maailmas. Kuid väline maailm ei ole nagu tema.

Rooma langus

Režissöör: Balázs Turai
Ungari
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:20
Ungari

Radiumite perekond on keskmine maailmalõpujärgne perekond. Tehislikus Eedeni aias, mida kutsutakse Kupliks, lapsed mängivad, ema teeb süüa ja isa jahib piiril mutante. Ühel õhtul muutub aga kõik: nooremad lapsed põgenevad Kupli alt ja peavad silmitsi seisma kohutava vaenlasega.

T, november 26, 2019


21:30


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 121603
Seansi kestus: 02:06

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival