fbpx

Programm

Shorts
Shorts Piirideta kino

Žanr

Late Night Lab

Late Night Lab
Late Night Lab

Sünopsis

Tavaliselt näidatakse animatsioonilinastustel esimeste hulgas jutustava sisuga sirgjooneliselt kulgevaid filme ja alles siis liigutakse eksperimentaalsemate näidete juurde. Meie otsustasime teha vastupidi.

Suurepärastele pinget ja tähelepanelikult asjade suurt plaani silmas pidavatele eksperimentaalteostele järgnevad intiimsemad portreed, mis juhatavad meid otse tegelaskuju mõtetesse. Meid viiakse kinolinal Mehhikosse, vajadusel paljundatakse isiklikke maailmu, kutsutakse tantsima ja lõhutakse tasakaal suure ja väikese vahel. Mõnikord on parem asjade üle mõelda, neid hinnata ja nautida ilma ühegi eelduseta.

Animistica

Režissöör: Nikki Schuster
Austria
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:07

Vaataja ärkab justkui rahutus unenäos, transformeerununa kummaliseks kahjuriks. Kaamera näitab putuka vaatenurka, kes kaevub läbi pimeduse, murendab pinnast, sarnaselt mardikatele, kellest kihab idülliline roheline muru David Lynchi kuulsas „Blue Velveti” avastseenis. Küll aga ei ole tegemist mingi lihtsa pinnasega.

tx-reverse

Režissöör: Martin Reinhart
Austria
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:05

Tere tulemast vaatama 360-kraadist panoraamülesvõtet publikut täis Berliini Babyloni kinost. Tx-transformtehnika kaudu, mille Martin Reinhart rohkem kui kakskümmend aastat tagasi välja arendas, on salvestamise ruumiline ja ajaline telg vahetuses. Kaader, kui selline asi digitaalses maailmas üldse olemas on, näitab iga salvestise puhul kestust täies mahus, kuid ruumi ainult osaliselt. Niisiis on see tehnika vastand sellele, millega me harjunud oleme – kus kõik on täiesti loogiline ja allutatud teada-tuntud füüsikaseadustele. Aga kuidas see kõik välja näeb?

Vägivaldsed võrrandid

Režissöör: Antonis Doussias
Kreeka
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:05

Ära sa teistest erineda küll julge. Totalitaarne ühiskond sunnib kõik ebavõrdse võrdseks. Teadmatus tekitab hirmu ja kadedus sünnitab vägivalda. Keskmise inimese mannetu mentaliteet valitseb igal juhul. Film on inspireeritud Costis Georgiou kunstist.

Igatsuse tango

Režissöör: Marta Szymańska
Poola
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:05

Tango on midagi palju enamat kui vaid kirg – sel on võime tuua päevavalgele meie kõige isiklikumaid lugusid, kõige sügavamaid igatsusi ja vajadusi ning saladusi. Kas sellest igavese igatsuse tantsust on võimalik leida rahulolu ja kergendust?

Entroopia

Režissöör: Flóra Anna Buda
Ungari
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:11
Inglise

Kolm paralleeluniversumit, kus elavad väga erinevates elutingimustes kolm tüdrukut. Üks neist esindab inimloomuse loomalikku poolt, teine on meeleheitlik tarbija ja kolmas elab futuristlikus ruumis, kus ta peab jooksma, et süsteemi töös hoida. Äkitselt lendab üle nende kolme universumi üks kärbes ja tekitab süsteemivea. Selle vea tõttu hakkavad kolm universumit kokku varisema ja tüdrukutel tekib võimalus üksteise poole liikuda.

Ootan ööd

Režissöör: Arthur Chaumay
Prantsusmaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:06
Prantsuse

Vestlus kahe üksildase järve kaldal istuva poisi vahel sunnib ühte neist oma sisemistele deemonitele otsa vaatama.

Munarakk

Režissöör: Natalia Durszewicz
Poola
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:04
Poola

Film räägib loo naisest, kelle hirmud ja kinnisideed hakkavad üle võtma tema igapäevast rutiini, muutes elu täielikuks segasummasuvilaks. See sümboliseerib heitlemist isiksusehäiretega, olles samaaegselt suhtes. See on visuaalne analüüs lahusolekuärevusest, mida esineb enamasti lapsepõlves, aga mis võib välja lüüa ka hiljem. Kui naine jäetakse üksinda kauemaks kui tavaliselt, muutub ta aina paranoilisemaks. Ta muutub kahtlustavaks, pööraselt armukadedaks ja pelglikuks. See viib uue reaalsuse loomiseni, mis on palju säravam ja värvilisem kui tema igapäevaelu. Film näitab, kuidas alateadvus võib olla ohtlik ja ettearvamatu – selles sügavas müstilises džunglis elutseb metsikus.

Pea meeles mu meelt

Režissöör: Floor Adams
Holland
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:30
Inglise

Kui elada sotsiaalsete ettekirjutuste järgi sotsiaalses maailmas, pole lihtne stsenaariumist lahti lasta. Eriti kui sa oled vaimustuses Saksa sööstpommitajatest ja tahad lihtsalt tüdrukuga väljas käia.

K, november 27, 2019


22:00


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 131602
Seansi kestus: 01:13

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival