PÖFF : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Lapsuke

Ingliskeelne pealkiri
Baby
Pealkirja originaal
Baby
Režissöör
Juanma Bajo Ulloa
Riik
Hispaania
Aasta
2020
Programm
Põhivõistlusprogramm

Noor narkosõltlane, kes on kaotanud kontakti oma jõuka perekonnaga, langeb madalamast madalamale, müües oma vastsündinud lapse inimkaubitsejatele. Naine kahetseb peagi oma otsust ning leiab endas jõudu ja südikust, et asuda last üles otsima. Selleks peab ta minema metsas mööda teerada kummalise majani, kus elavad koos üks vanem naisterahvas, tolle albiinost teenija ning üks kummalise kõnnakuga tüdruk. Kuid miski ei valmista noort naist ette selleks, mis teda ees ootab.

Bajo Ulloa, üks Hispaania filmimaastiku kõige isiklikuma käekirjaga ja vastuolulisemaid režissööre (võitis San Sebastianis Kuldse Merekarbi juba oma esimese mängufilmiga ja tõi vaid paar aastat hiljem linale riigi menukaima kassahiti) on tagasi moodsa muinasjutuga, kus vaatleb kinematograafia tööriistu meisterlikult tarvitades inimhinge tumedamat poolt. Dialoogi abita toob ta välja need elemendid, mida kipume mõnikord unustama, kasutades hiilgavalt ära kunstilist lähenemist, muljetavaldavat Virtuoso helidisaini ja loodusmaastike silmapaistvat väge. Rahvusvaheline valik naisnäitlejaid nende parimas mahlas (antikangelane ja kolm nõida), haruldane raamistik ja tähelepanu pööramine detailidele (näiteks seoste loomine rahvajuttudega, mis on vaid üks filmi mitmest metafoorist) annab režissöörile võimaluse luua emadusest kui sümbolist kaasahaarav narratiiv vaid üksikute süžee-elementidega.

Painav teekond, meeleline kogemus ‒ film, mis haarab vaataja endasse õudusfilmi sugemetega ja viib ta rännakule läbi visuaalse luule.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Juanma Bajo Ulloa
Stsenarist
Juanma Bajo Ulloa
Osades
Rosie Day, Harriet Sansom Harris, Natalia Tena, Mafalda Carbonell, Charo López
Produtsent
Juanma Bajo Ulloa
Operaator
Josep M. Civit
Monteerija
Demetrio Elorz
Muusika
Bingen Mendizábal, Koldo Uriarte
Produktsioon
Frágil Zinema, La Charito
Kestus

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Juanma Bajo Ulloa

Juanma Bajo Ulloa (snd 1967) on teenekas Hispaania filmilavastaja, kes alustas filmide tegemisega juba 14aastaselt. Tema esimene täispikk mängufilm „Butterfly Wings“ (1991), mis tõi talle noorima lavastaja tiitli, kes kunagi San Sebastiani filmifestivali võitnud, ja film „The Dead Mother“ (1993) tegid temast ühe olulisema Hispaania filmitegija. Film „Airbag“ (1997) läks ajalukku tänu sellele, et sellest sai viimase kümnendi suurim kodumaine kassahitt. „Lapsuke“ on režissööri kuues täispikk mängufilm.

Alas de mariposa (Butterfly Wings, 1991), La madre muerta (1993), Airbag (1997), Frágil (2004), Historia de un grupo de rock (doc, 2008), Rey Gitano (2015), RockNRollers (doc, 2016), Baby (2020)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga