Kupee nr 6

Ingliskeelne pealkiri
Compartment Nr 6
Venekeelne pealkiri
Купе номер 6
Pealkirja originaal
Hytti nro 6
Režissöör
Juho Kuosmanen
Riik
Soome, Venemaa, Eesti, Saksamaa
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm - Väljaspool võistlust
Žanr
draama
Teema
inimsuhted, armastus, huumor, teekond

Ees ootab „Voyage, Voyage“ – mõistlikult tujutõstev ja südantsoojendav rongireis Moskvast Murmanskisse. Uje ja unistav soome arheoloogia-
tudeng Laura soetas piletid, et minna reisile koos talle kalli venelannast sõbranna Irinaga, kuid paraku maandub ta väikesesse kupeesse üksi. Nii on ta sunnitud jagama pikka, 1487-kilomeetrist teekonda vulgaarse viinajooja ja väsimatult lobiseva jutuvestja Ljohhaga. Mees on teel tagasi tööle ühte Arktika kaevandusse ja Laura loodab, et saab näha haruldasi nõiduslikke kaljujooniseid. Tegelikult igatsevad mõlemad rongis kokku juhtunud võõrad hoopis üht siirast ja osavõtlikku kallistust.

Tundevaba romantiline dramöödia aitas soome mehaanikul Juho Kuosmanenil tõusta Un Certain Regardil auhinnatud filmist „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“ väärika grand prix’ni Cannes'i festivali põhivõistlusprogrammis, sellele järgnes vältimatu tunnustus Euroopa Filmiakadeemialt.

Kahjuks ei võetud ühtki osa filmist üles Eestis, kuid stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman („Teesklejad“) panustasid märkimisväärsel hulgal oma elutarkust, huumorit ja vaimukust, et filmis jaguks nostalgiat ning see oleks detailideni viimistletult autentne. Kolm korda filmis kõlav kultuslaul „Voyage Voyage“, mida esitab Desireless, viib meid tagasi 1990ndatesse, mil armastus oli puhas, lihtne ja mitte nii ebatavaline.

Soome kandidaat mitteingliskeelse filmi Oscarile. Euroopa Filmiakadeemia parima filmi, parima naispeaosalise (Seidi Haarla) ja parima meespeaosalise (Juri Borissov) nominent.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Juho Kuosmanen
Stsenarist
Andris Feldmanis, Livia Ulman, Juho Kuosmanen
Osades
Seidi Haarla, Yuriy Borisov, Yuliya Aug, Dinara Drukova, Polina Aug
Produtsent
Jussi Rantamäki, Emilia Haukka
Operaator
J-P Passi
Monteerija
Jussi Rautaniemi
Produktsioon
Aamu Film Company, Achtung Panda!, Amrion Production, CTB Film Company
Rahvusvaheline müük
Totem Films
Kestus
Keel
soome, vene
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
London, Cannes, Karlovy Vary, Toronto, Busan

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Juho Kuosmanen

Juho Kuosmanen (snd 1979) on Soome filmirežissöör ja -stsenarist; ta lõpetas Aalto kunstiülikoolis disaini ja arhitektuuri eriala 2014. Kuosmaneni kooli lõputöö „The Painting Seller“ pälvis Soome Filmiakadeemia poolt viis nominatsiooni ja Cannes´i filmifestivali Cinéfondation programmi peapreemia 2010. aastal. Ta on töötanud ka ooperis koos selliste dirigentidega nagu Sakari Oramo ja Santtu-Matias Rouvali. Tema debüütmängufilm „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“ linastus Cannes´is Un Certain Regard sektsioonis ja pälvis seal peapreemia. Eestlastega koostöös valminud „Kupee nr 6“ pälvis tänavusel Cannes´i filmifestivalil *grand prix*' koos Iraani režissööri Asghar Farhadi filmiga „Kangelane“.

Hymyilevä mies (Kõige õnnelikum päev Ollie Mäki elus, 2016), Hytti nro 6 (Compartment No. 6, 2021)​​​

Esitleb

Roskino

Roskino

Russian Film Festival

Russian Film Festival

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110601 / Kupee nr 6
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120101 / Kupee nr 6
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedJuho Kuosmanen - režissöör, Emilia Haukka, Sergei Kasatov, Jussi Rantamäki, Riina Sildos, Paria Eskandri - produtsendid, Julia Aug - näitleja, Seidi Haarla - näitleja, Andris Feldmanis - stsenarist, Livia Ulman - stsenarist
Q&A kestus
Seansi kestus