Rahvusvaheline esilinastus

Kullake

Ingliskeelne pealkiri
Lovable
Pealkirja originaal
Milulis
Režissöör
Staņislavs Tokalovs
Riik
Läti, Eesti
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Balti filmi võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
suhted, noored

Karjäär, truudus, võim, rikkus või armastus? Iseseisvuse ja vabaduse sugupõlve enesekesksete laste paljulubav tulevik, juhuslikud võimalused, vastuolulised väärtused ja äärmuslikud prioriteedid. Küüniline pahanduste otsija Matiss ei löö kohkuma ühegi takistuse ees, et isiklikku kasu lõigata ning kasutada seaduseauke, et petta, manipuleerida ja välja pressida.

Võluvalt nägus võlgade sissenõudja satub hägusesse afääri vanema jõuka ärinaise Agatega. Saatuslik liiklusõnnetus viib Mattise räpaste valikute teelahkmele. Näljane šaakal haistab kerget rikastumisvõimalust, kuid Agate uhke maja ainus kaaselanik on tema seaduslik pärija, 9-aastane klaverimängijast tütar Paula. Iga järgneva otsusega laseb petlikult tagasihoidlik, naiivne ja häbelik Mattis aina enam valla halastamatut, julma, enesekindlat ja moraalitut koletist, kes on võtnud nõuks reeta, nuga selga lüüa ja kannatada. Nagu hulkuv koer, ei usalda šarlatan Mattis ei usalda mitte kedagi peale iseenda.

Uskumatult kameeleonlikus muundumises (võrreldes filmiga „Jaanuar“) näitab Kārlis Arnolds Avots oma laiaulatuslikke näitlejaoskusi ja võimeid. Tema haaravalt säravat mängu jälgib meisterlikult Rumeenia geeniusoperaator Oleg Mutu, kes annab oma panuse tänapäevase Metsiku Lääne visualiseerimisse ebatavaliselt kiirete ja õhustikuküllaste võtetega.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Staņislavs Tokalovs
Stsenarist
Staņislavs Tokalovs, Waldemar Kalinowski
Osades
Kārlis Arnolds Avots, Paula Labāne, Kristīne Krūze, Indra Roga, Andris Keišs
Produtsent
Aija Bērziņa
Operaator
Oleg Mutu
Monteerija
Stefan Stabenov
Helilooja
Erki Pärnoja
Produktsioon
Tasse Film, Stellar Film, Avanpost Media
Rahvusvaheline müük
Tasse Film
Kestus
Keel
latvian, vene
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Staņislavs Tokalovs

Staņislavs Tokalovs tegi lavastajadebüüdi 2012. aastal lühifilmiga „The Shoe“. Järgmine lühidraama „A Little Longer“ pälvis Lielais Kristapsi nimelise auhinna Läti Rahvuslikul filmifestivalil. 2015 tegi dokumentaalfilmi „Mihhail Tal. From a Far“. Täispika mängufilmini jõudis režissöör 2017, kui tema debüütfilm „What Nobody Can See“ esilinastus Moskva filmifestivalil.

Filmograafia
Mikhail Tal. From a Far (2015, doc), Tas, ko vini neredz (What Nobody Can See, 2017), Milulis (Lovable, 2022)

Parima Balti filmi stipendiumi 5000 € väljapanija

Seansid

9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120701 / Kullake
Subtiitridinglise
Q&A külalisedStanislavs Tokalovs (Film Director, Screenwriter), Gunda Bergmane (Producer), Elina Loss (Production Manager), Karlis Arnolds Avots (Actor)
Q&A kestus
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150402 / Kullake
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 2 Kino Artis
Seanss161601 / Kullake
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga