PÖFF : BNFF

Kopter

Ingliskeelne pealkiri
The Helicopter
Pealkirja originaal
Бөртөлүөт
Režissöör
Mihhail Lukatševski
Riik
Sakha Vabariik
Aasta
2021
Festival
HÕFF 2022
Programm
HÕFF Fookuses
Žanr
psühholoogiline draama
Teema
peresuhted, loodus, maaelu

Imikuga noor pere külastab eakaid vanemaid, kes elavad kaugel põhjas raskesti ligipääsetavas külas. Ootamatult jääb nende laps raskesti haigeks. Külas puuduvad vajalikud ravimid, telefoniside on katkenud ja kevadine suurvesi muutnud teed läbimatuks. Noor isa otsustab iseseisvalt rajoonikeskusesse minna, et kutsuda appi kiirabikopter. Tee sinna on aga pikk ja ohtlik.

Kindlasti on "Kopter" viimase aja huvitavamaid ja ambitsioonikamaid Sahhawoodi filminäiteid, sest erinevalt traditsioonilisemat laadi, vaimumaailmale keskendunud folk-horrorist on lavastaja lahendanud filmi argisemas võtmes, mis paneb tegelastele lausa füüsiliselt kaasa elama. Filmi stsenarist Innokenti Vassiljev on rääkinud, et mäletab hästi oma lapsepõlvetunnet kaugesse külla saabuvast helikopterist: nii seda, kuidas nad seda ootasid, kui ka seda, kuidas inimesed, kes olid veel äsja vennad, tõukasid üksteist eemale, et kopterisse mahtuda. Kuid eelkõige ajendas teda stsenaariumit kirjutama ikkagi see, et juhtida tähelepanu kaugetes, halva ühendusega külades elavate inimeste olukorrale.

Kas "Kopter" on žanriliselt ellujäämisfilm, õudukas või vestern, jäägu igaühe enda otsustada. Kindlasti on "Kopter" märksa mitmeplaanilisem kui antud žanrikaanonid määratleda lubaks.

Režissöör
Mihhail Lukatševski
Stsenarist
Innokenti Vassiljev
Osades
Gavril Menkjarov, Inga Leonova, Roman Atlassov
Produtsent
Mihhail Lukatševski, Semjon Amanatov, Ljubov Borissova, Innokenti Vassiljev
Operaator
Semjon Amanatov
Helilooja
Andrei Gurjanov
Kestus
Keel
vene, jakuudi
Subtiitrid
eesti, vene

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssKopter
Subtiitrideesti, vene
Treiler