Kollane kass

Ingliskeelne pealkiri
The Yellow Cat
Venekeelne pealkiri
Жёлтая кошка
Pealkirja originaal
Sary mysyq
Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Riik
Kasahstan, Prantsusmaa
Aasta
2020
Programm
Värsked hoovused

Tühjades Kasahstani steppides käib elu mööda oma rada. Inimesed käituvad ilma ratsionaalse loogikata, räägivad teineteisega kuulamata, solvavad üksteist ilma solvumata. Keskkondliku ja sotsiaalse tühjuse keskel on ullike, kellel on unistus. Endine vang Kermek on otsustanud mägedesse kino ehitada. Kermekil on ilus soov vabaneda kriminaalsest taustast ja alustada puhtalt lehelt, selleks peab ta aga sooritama viimase kuriteo. Kui kõik teised on piisavalt tõestanud, et nende peale loota ei saa, astub mees ilmselt elu kõige julgema sammu ning röövib unistuse täitmiseks noore naise südame ja hunniku raha.

Südamlikku lugu saadavad konstrueeritud kaadrid, mida täiendavad soojad, aga tugevad värvid ja karikatuursed tegelased. Rõhuasetus on iga olukorra ja suhte puhul absurdil, mille kaudu näpatakse vaatajalt igasugune lootuskiir muutustele selles muust maailmast ära lõigatud ühiskonnas.

Dora Lall

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Stsenarist
Adilkhan Yerzhanov, Inna Smailova
Osades
Azamat Nigmanow, Kamila Nugmanova, Sanjar Madi
Produtsent
Serik Abishev, Olga Khlasheva, Assel Sadvakassova
Operaator
Yerkinbek Ptyraliyev
Monteerija
Zerde Films
Produktsioon
Arizona Films Sales
Kestus
Keel
vene, kazakh
Subtiitrid
inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov

Ädilhan Jeržanov (snd 1982) võitis 1999. aastal Kasahstani rahvusliku telekanali korraldatud stsenaariumivõistluse, lõpetas filmirežii eriala Kasahstani riiklikus kunstiakadeemias (2009) ning töötas ja täiendas end seejärel New Yorgis. Tänaseks on temast saanud hinnatuim ja viljakaim Kasahstani filmitegija, kelle filmid pälvivad auhindu olulistel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Kaks tema filmi – „Omanikud“ (2014) ja „Maailma õrn ükskõiksus“ (2018) – on osalenud Cannes´i võistlusprogrammis, mõlemad filmid on linastunud ka PÖFFil. Tema eelmisel aastal valminud filme „Kollane kass“ ja „Ulbolsõn ‒ üksi kõigi vastu“ näidati samuti PÖFFil. Viimane neist valiti osalema põhivõistlusprogrammi, kus see pälvis NETPACi žürii auhinna kui parim Aasia film. Jeržanov on Euroopa Filmiakadeemia liige.

Rieltor (2011), Stroiteli (2013), Ukkili kamshat (Omanikud, PÖFF 2014), Chuma v aule Karatas (The Plague at the Karate Village, 2016), Nochnoy Bog (2018), Laskovoe bezrazlichie mira (Maailma õrn ükskõiksus, PÖFF 2018), A Dark Dark Man (2019), Boy Atbaya (Atbai's Fight, 2019), Sary mysyq (Kollane kass, PÖFF 2020), Ulbolsyn (Ulbolsõn - üksi kõigi vastu, PÖFF 2020), Onbagandar (Herd Immunity, 2021), Ademoka's Education (2021)

Programmi esitleb

Treiler