fbpx

Programm

PÖFF
Põhivõistlusprogramm

Žanr

ajaloofilm, draama, fantaasiafilm, põnevik või thriller
Maailma esilinastus

Koletis

Arracht
Arracht
Režissöör: Tom Sullivan
Riik: Iirimaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:30
Filmi keel: Iiri
Produtsent: Cúán Mac Conghail
Stsenarist: Tom Sullivan
Operaator: Kate McCullough
Monteerija: Mary Crumlish
Osatäitjad: Dónall Ó Héalai, Saise Ní Chuinn, Dara Devaney
Tootja: Macalla Teoranta

Sünopsis

Tom Sullivan on staažikas näitleja, kes alustas režissööriteed 2010. aastal ja on tänaseks noppinud mitmeid auhindu ja nominatsioone eri festivalidelt. Tema film „Koletis“ on sügav ja karge mõtisklus inimloomuse pahupoolest. Iiri lugu oma tuntud headuses.

Tegevus toimub Iirimaal Connemaras aastal 1845. Talupoeg ja kalur Colman (paeluv Dónall Ó Héalai) hoolitseb oma pere ja maatüki eest, hoides maaomanikuga häid suhteid. Ta on aateline ja aus mees, kes oma sõnast kunagi ei tagane. Aga kui mõisnik taas makse tõstab, samal ajal kui kartulisaak rikneb ja näljahäda aina suureneb, läheb Colman härra jutule, lootes leida olukorrale õiglase lahenduse. Kohtumine lõpeb aga vägivaldselt ja Colmanist saab tagaotsitav kuritegude eest, mida ta ei sooritanud. Ta peab võitlema nii nälja ja meeleheite kui ka laastava süütundega elude eest, mida tal päästa ei õnnestunud.

Režissöör Tom Sullivan loob lummava Iirimaa looduse taustal suurepäraselt kriipiva õhustiku, mis jääb kummitama ka peale lõputiitreid. Meisterlike näitlejatööde ja lüürilise muusikaga inimlik draama näitab oma tegelasi tabavalt nii looduse kui ka loomalike instinktide meelevallas. Kas inimene, kes on kõik kaotanud, leiab veel tee tagasi iseenda ja uue elu juurde?

Liisi Rohumäe

Režissöör

Tom Sullivan õppis Galway kolledžis maateadust. Pärast kooli lõpetamist 1995 alustas näitlemisega filmis ja televisioonis. 2010 alustas lühifilmide lavastamise ja kirjutamisega. Esimene lühifilm “Asal” (2011) esilinastus Galway filmifestivalil ja tõi talle auhinna (Tiernan McBride Award) parima lühidraama kategoorias. Teda on nomineeritud Iiri Stsenaristide Gildi poolt lühifilmi “Mechanic” (2013) eest. Tema viimane lühifilm “Personal Development” (2015), mida finantseeris Irish Film Board, esilinastus Tribeca filmifestivalil. “Koletis” on Sullivani esimene täispikk lavastajatöö.
Režissööri filmograafia: Arracht (2019)
 • Tom Sullivan

  R, november 29, 2019


  21:00


  Coca-Cola Plaza, iSense Saal, Tallinn

  Seansi kood: 150102
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Q&A külalised: Dara Devaney, Tom Sullivan, Saise Ni' Chuinn
  Seansi kestus: 02:00
  Filmi keel: Iiri

  L, november 30, 2019


  19:00


  Elektriteater, Tartu

  Seansi kood: 161804
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:30
  Filmi keel: Iiri

  P, detsember 1, 2019


  21:00


  Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

  Seansi kood: 171205
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:30
  Filmi keel: Iiri

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival