Maailma esilinastus

Kõik või mitte miski

Ingliskeelne pealkiri
All, Or Nothing At All
Pealkirja originaal
Suo You You Shang De Nian Qing Ren
Režissöör
Jiajun 'Oscar' Zhang
Riik
Hiina
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
urbanism

„Millal me lahkume?“

Z-põlvkonna pettumust valmistav tegelikkus andestamatus tänapäeva Hiinas, mis on avatud tarbimisele ja mille kinnisideeks on noorem välimus. Hulkuvad teismelised uitavad Shanghais asuvas hiiglaslikus, läikivas ja ahvatlevas mitmekorruselises kaksiktornis asuvas ostukeskuses „Global Harbor“, kus on lõputult lifte ja eskalaatoreid. Keskus avatakse kell kümme hommikul, et pakkuda terve mõttetu päeva jagu meelelahutust ja kiusatusi sürreaalses siseruumis, kus sajab võltslund.

Hiina režissöör Jiajun 'Oscar Zhang' ja Korea stsenarist Hee Young Pyun panevad pärast tunnustatud lühifilmi „If You See Her, Say Hello“ („Kui teda näed, ütle tere“) taas pead kokku. Nad hägustavad piire, rikuvad narratiivi reegleid ning kasutavad mobiile ja valvekaameraid, et katsetada paralleelsete lugudega sarnasel ajajoonel ja identsetes kohtades. Jälgime kahte näiliselt eraldiseisvat romantilist lugu, kus samad näitlejad pööravad oma soovid tavaliste möödujate, kontrollivate müüjate, rikaste klientide või pööraste esinejatega kohtudes pea peale.

Kahte melanhoolset lugu võib vaadata mis tahes järjekorras. Arhitektiks saamisest unistav Yoyo on armunud breiktantsuõpetaja Lan Tianisse. Naine järgneb mehele järjekindlalt rahuliku apaatiaga. Võimalik, et järgmisel või eelmisel päeval on Lan Tian lummatud kosmeetikamüüjast. Ta jälgib häbelikult, kuid kindlalt pahaaimamatut Yoyot kaugelt ja talletab temast telefoniga mälestusi.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Jiajun 'Oscar' Zhang
Stsenarist
Hee Young Pyun, Jiajun 'Oscar' Zhang
Osades
An Yu, Chen Xiaoyi, Liang Cuishan, Wei Ruguang
Produtsent
Huang Xufeng, Liang Ying
Kaasprodutsent
Wan Jun, Sunan (Sue) Lin, Xinyi (Rin) Hong
Operaator
Chao Liu
Monteerija
Liu Meibei, Keenen Yong, Jiajun 'Oscar' Zhang, Hee Young Pyun
Helilooja
C-Low
Produktsioon
Factory Gate Films, La Fonte
Kestus
Keel
hiina
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Jiajun 'Oscar' Zhang

Jiajun 'Oscar' Zhang veetis suurema osa lapsepõlvest 90ndate aastate Shanghais ja on pärast mitmeid reise mööda maailma asunud elama Souli ja Shanghaisse. Ta on Londoni filmikooli ja Busani filmifestivali Aasia filmiakadeemia vilistlane. 2020. aastal asutas ta koos Korea filmitegija Hee Young Pyuniga kogukonna „Slowly Moving Images“, kus nad töötavad rahvusvahelise duona. Nende hiljutine hübriidlühifilm „If You See Her, Say Hello“, mille tegevus toimub Hiina suurlinna varemeis, võitis 2021. aasta Visions du Réel filmifestivalil žürii eriauhinna. „All, Or Nothing At All“ on Zhangi debüütfilm.

Filmograafia:
Suo You You Shang De Nian Qing Ren (All, Or Nothing At All, 2023)

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100202 / Kõik või mitte miski
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedJiajun 'Oscar' Zhang (Director, Screenwriter, Editor), Hee Young Pyun (Screenwriter, Editor), Chen Xiaoyi (Cast), Liang Cuishan (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss114302 / Kõik või mitte miski
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal Kino Sõprus
Seanss123101 / Kõik või mitte miski
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml