PÖFF : 2021 : BNFF

Maailma esilinastus

Kes magab hõbehallis

Ingliskeelne pealkiri
Who is Sleeping in Silver Grey
Venekeelne pealkiri
Кто спит в серебристо-сером
Pealkirja originaal
Bai tian zong shi tai guo man cahng
Režissöör
Liao Zihao
Riik
Hiina
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama

On aasta 1991. Cheng Die töötab klaveriõpetajana. Ta sündis keerulises keskkonnas, täis vaikust ja kaost, ning kasvas, taustaks ema pidev nutt ja hala. Tema vanaema Yang Zipei, kuulsus Šanghai Prantsuse kontsessiooni renessansiajast, õpetas tüdrukule juba varakult klaverimängu. Muusika on Cheng Die ainus trööst ja ta vaimu ergastav jõud. Siis selgub aga, et Cheng Die on mässitud kirglikku ja keelatud armusuhtesse abielumehega, tema aus nimi häbistatud. Et veel suuremat skandaali ära hoida, on ta sunnitud põgenema kaugel asuvasse Linyuani linnakesse. Kohale jõudes avastab tüdruk üllatusega, et kohalikud elanikud ei oska rääkida ‒ kuid see on alles esimene paljude edasiste avastuste jadas, mis sunnib Chen Died kahtlema oma reisi mõttekuses: on see üldse elu või hoopis unenägu?

Bela Tarri või noore Andrei Zvjagintsevi jälgedes käiva Liao Zihao nägemus on mitmekihiline ja delikaatne teos, mis ühendab muusikat ja puudutusi. Selle filmi vaatamisest saadavat visuaalset naudingut võib võrrelda siidkinda silitusega klaveriklahvidel. Draama keskpunkt põhineb unenäole, ja just unenäolist kogemust see noor kunstnik ja USA-s hariduse saanud Hiina režissöör vaatajale pakubki.

„Kes magab hõbehallis“ on hinnaline filosoofiline taies, mis paljastab uue ja võimsa hääle Hiina arthouse-režissööride skeenel. Osalt ulmeline ja mustvalge, imekaunis pildikeel, kus kulgeb vaikne ja võimas naispeategelane ‒ see film paitab silmi ja kõrvu kõige mahedamate, end samas kõige värvikamate kujunditega, mida kaasaegses Aasia kinos leida võib.

Dario Vecchiato

Režissöör
Liao Zihao
Stsenarist
Liao Zihao
Osades
Yinyin Ma, Ze Ying, Lu Liu, Hongwei Wang
Produtsent
Enrui Shang, Yirong Zhu
Operaator
Xiaosu Han, Andreas Thalhammer
Monteerija
Ruiliang Li, Ching-Sung Liao
Produktsioon
Hainan Flying Sparks Film and Televison Co., Ltd.
Produktsioon
Fortissiomo Films
Kestus
Keel
hiina
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Liao Zihao

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss090203 / Kes magab hõbehallis
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus