Maailma esilinastus

Kehaodüsseia

Ingliskeelne pealkiri
Body Odyssey
Režissöör
Grazia Tricarico
Riik
Itaalia, Šveits
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, eksperimentaalfilm
Teema
kunst, sõprus, väärkohtlemine, sport, kuuluvus, eneseotsing, erootika

„Kehaodüsseia“ viib meid kummalisele ideaali poole püüdlemise teekonnale. See on hingemattev lugu 45-aastasest kulturistist Monast, kes januneb täiuslikkuse ja ilu järele.

Film lummab kaasahaarava süžee ja visuaaliga. Debüütrežissöör Grazia Tricarico uurib oskuslikult Mona lakkamatut püüdlust ebatavalise iluideaali poole. Jacqueline „Jay“ Fuchs esineb võimsalt Monana, kelle kogu elu keerleb oma keha ümber. Julian Sands lisab filmile veelgi sügavust. Tema äärmiselt ehe etteaste näitlikustab hästi mürgist sidet, mis tekib Mona keha vormimisel.

Looja ja loomingu vahelise seose uurimine paneb mõtlema. Mona kehast saab eraldiseisev tegelane. Kaks vastandlikku jõudu tekitavad käegakatsutavat pinget ja jälgime pinevusega, kas Mona jõuab keha vormimisega lõpule või alistub oma olemusele. Filmil on lummav pildikeel ja iga kaader on kui kunstiteos, mis näitab inimkeha toorest ilu ja võimendab Mona võitluse keerukaid detaile.

„Kehaodüsseia“ on tõeline pärl, mis seab kahtluse alla ühiskondlikud normid, sukeldub inimkogemuse keerukusse ja uurib pidevat võitlust ideaali ja reaalsuse vahel. Tricarico lavastamine, suurepärane näitlejatöö ja rabav visuaal loovad unustamatu vaatamiskogemuse. Film jääb mõtteisse veel kauaks pärast lõputiitreid. Head nautimist!

Malaika Bova

Režissöör
Grazia Tricarico
Stsenarist
Marco Morana, Giulio Rizzo, Grazia Tricarico
Osades
Jacqueline Fuchs, Julian Sands, Adam Misik, Stefan Sauk, Lukas Loughran, Hanna Ullerstam, Maximilian Dirr, Tim Pritchett, Jun Ichikawa, Mili Pecherer, Jacelyn Parry
Produtsent
Donatello Della Pepa, Salvatore Lizzio, Federico Giacinti, Antonella Volpe, Riccardo Di Pasquale, Olga Lamontanara, Michela Pini, Amel Soudani
Operaator
Corrado Serri
Monteerija
Davide La Porta
Helilooja
Lorenzo Tomio
Produktsioon
Revok, Fenix Entertainment, Amka Films Productions
Rahvusvaheline müük
Intramovies
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, inglise

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130202 / Kehaodüsseia
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedGrazia Tricarico (Director, Screenwriter), Corrado Serri (Director of photography), Giulio Rizzo (Screenwriter), Marco Morana (Screenwriter), Donatello Della Pepa (Producer), Jacqueline Fuchs (Cast), Lukas Loughran (Cast), Hanna Ullerstam (Cast), Stefan Sauk (Cast), Mili Pecherer (Cast), Lorenzo Tomio (Composer)
Q&A kestus
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss151405 / Kehaodüsseia
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss174202 / Kehaodüsseia
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml