Maailma esilinastus

Karneval

Ingliskeelne pealkiri
Karnawal
Pealkirja originaal
Karnawal
Režissöör
Juan Pablo Félix
Riik
Argentiina, Boliivia, Brasiilia, Tšiili, Mehhiko, Norra
Aasta
2020
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

Elu Argentinas Jujuy provintsis pole sugugi lihtne. Cabra on nooruk, kelle unistuseks on saada professionaalseks malambo-tantsijaks. Karnevali ajal toimub tema elu kõige olulisem võistlus ja ta on selleks valmis, juhtugu mis tahes. Kuid tema pöörasel vangist tulnud isal on hoopis teine plaan.

Algaja režissöör Juan Pablo Félix saab näidata oma ehedat annet. Huvitavalt üles ehitatud süžeed jälgides ja kindlakäeliselt pingelist atmosfääri tekitades kulgevad sündmused põnevalt tõusvas joones, film haarab kaasa esimestest minutitest ja muutub sotsiaalsest draamast ootamatult põnevikuks.

Filmi sündmused leiavad aset metsikus looduses, linna ja pampade vahel. Intrigeeriva süžee keskmes on kaks näitlejat, karismaatiline isa, Tšiili kuulus näitleja Alfredo Castro, ja noor Martin López, kelle nõiduslik olemus on ülimalt kaasahaarav. Mõlemad sümboliseerivad hea ja kurja igavest võitlust, millega kaasnevad hüpnootilised malambo-tantsud.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Juan Pablo Félix
Stsenarist
Juan Pablo Félix
Osades
Alfredo Castro, Diego Cremonesi, Mónica Lairana, Martín López Lacci
Produtsent
Joceline Hernandez
Operaator
Ramiro Civita
Monteerija
Luz Lopez Mañe, Eduardo Serrano
Muusika
Leonardo Martinelli
Produktsioon
Bikini Films, Norsk Filmproduksjon, Londra Films P&D, 3 Moinhos Produções Artísticas, Picardia Films, Phototaxia Pictures
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Juan Pablo Félix

Juan Pablo Félix (snd 1983) on lõpetanud Argentina Rahvusliku filmikooli (ENERC). Pärast kooli lõpetamist töötas eriefektide projektijuhina suurimas filmiefektide tootmisele spetsialiseerunud Iberoameerika kompaniis. On töötanud filmide „The Secret in Their Eyes“ (rež Juan José Campanella, 2009), „The Headless Woman“ (rež Lucrecia Martel, 2008) ja „Carancho“ (rež Pablo Trapero, 2010) tootmises. Lavastajana teinud nii dokumentaalfilme, telesarju, lühifilme ja reklaamfilme nii Argentinas kui Hispaanias. „Karneval“ on tema debüütmängufilm.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga