Kallid kaunid armastatud
Ukraina vabatahtlikud säilitavad inimlikkust, hoolitsedes nii elavate kui ka surnute eest.
Keset Venemaa sõja laastamist Ukrainas tekivad uued viisid pakkuda hoolt elavate kaitsmiseks ja surnute austamiseks.
Briti abiorganisatsiooni töötajad Elizabeth ja Jonny hoolitsevad Ukraina eakate ja puuetega inimeste eest – mõned neist on pimedad, mõned halvatud – töötades väsimatult nende turvalisuse tagamise ja hukkunute tuvastamise nimel. Nad kehastavad säilenõtkust ja esindavad jätkuvas konfliktis kasvava abitegevuse inimlikku külge.
Nende kõrval tegutsevad vabatahtlikud sünge ülesandega kaugelt rindejoonelt surnukehad ära tuua, ilma fanfaaride ja aupaisteta, ees südantlõhestav kohustus surnud peredele tagastada.
See film kajastab nende nähtamatut tööd, tuletades meile meelde, et selliseid ohvreid ei tohiks kunagi normaalseks pidada.
Juri Rechinsky (1986) on Türkmenistanis sündinud, Ukrainas üles kasvanud ja alates 2013. aastast Viinis elav režissöör, monteerija ja stsenarist. Ta filme on näidatud arvukatel rahvusvahelistel filmifestivalidel (Rotterdam. Hot Docs, São Paulo, DOK Leipzig jne). Esimene täispikk dokumentaalfilm „Sickfuckpeople” (2013) osales mitmetel festivalidel ning võitis parima dokumentaalfilmi auhinna Viinis ja Sarajevos. Rechinsky on Euroopa Filmiakadeemia ja Austria Režissööride Liidu liige.
Sickfuckpeople (2013, doc, co-dir), Ugly (2017), Signs of War (2022, doc), Dear Beautiful Beloved (2024, doc)