Ivalo

Ingliskeelne pealkiri
Arctic Circle
Pealkirja originaal
Ivalo
Režissöör
Juha Lankinen
Riik
Soome
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
TV Beats
Žanr
draama, kriminaalfilm

Oled oodatud osa saama Elisa Viihde originaalsarja "Ivalo" 3. hooaja kahe esimese episoodi Eesti esilinastusest. Pärast linastust saab vestluse käigus tutvuda peaosatäitja Iina Kuustoneni, režissöör Juha Lankineni, stsenarist Iiro Küttneri ja produtsendi Jarkko Hentulaga ning kuulda lugusid Soome ühe populaarseima krimisaate telgitagustest, mis on jõudnud sel sügisel juba oma 3. hooajani eetris.

Nina Kautsalo naaseb talvisesse Ivalosse, et uurida mõrva, mis näib olevat seotud rahvusvahelise autotootja ülisalajaste talvekatsete maailmaga.

Nina Kautsalo (Iina Kuustonen) on koos tütre Venlaga (Venla Ronkainen) tagasi Ivalosse kolinud. Temast saab pensionile mineva endise ülemuse Yikorpi (Taneli Mäkelä) asemel Ivalo politseijaoskonna uus ülem. Peale selle soovib Nina maha jätta oma kallima, endise NHLi staari Toni Kajanne (Mikko Nousiainen). Ka Nina õde Marita (Pihla Viitala) on Ivalosse naasnud, sest tema kallim Esko (Mikko Leppilampi) töötab kohaliku autotootja talvises testimiskeskuses testisõitjana. Marita on investeerinud ema päranduse mahajäetud kortermajja, mille plaanib ümber ehitada hosteliks.

Kui kohalik apteeker leitakse mõrvatuna, peab Nina koos vana partneri Aikioga (Janne Kataja) lahendama viimase mõrvajuhtumi. Samal ajal üritab keegi Ivalos kaaperdada maailmakuulsa elektriautode tootja Pharada ülisalajast isejuhtivat proovisõidukit. Kaaperdamine ebaõnnestub, kuid sõiduk läheb kaduma. Peagi on Nina veendunud, et tema mõrvajuhtum on kuidagi seotud selle väga salajase talvekatsega.

Režissöör
Juha Lankinen
Stsenarist
Iiro Küttner
Produktsioon
Elisa Viihde, Yellow Film & TV
Levitaja
Elisa Viihde, Mediawan
Kestus
Keel
saksa, inglise, soome
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Juha Lankinen

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110703 / Ivalo
Subtiitridinglise
Q&A külalisedJuha Lankinen (Director), Iiro Küttner (Screenwriter), Jarkko Hentula (Producer), IIna Kuustonen (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml