Balti esilinastus

In-silico meetod

Režissöör
Noah Hutton
Riik
USA
Aasta
2020
Programm
Teadus360°
Teema
teadus

Kas on võimalik kopeerida inimese aju? Just seda proovivad teha mitmed teadlased üle kogu maailma, sellest on saanud justkui ülim eesmärk, mis kätkeb endas korraga nii müstilist ilu kui ka lugematul hulgal eetilisi küsimusi. See dokumentaalfilm jälgib teadlast, kes on 10 aastat proovinud inimese aju superarvutisse ümber genereerida, kuid paraku tulutult. Ummikusse jõudnud teadlase ette kerkivad mitmed olulised küsimused: kuidas liikuda edasi ja kas teadus üldse peaks suutma inimaju täielikult jäljendada?

„In-silico meetod“ on suurepärane teekond läbi keeruliste küsimuste, mis ühelt poolt näitab hästi, kuidas inimese ürgne jõud pidevalt midagi uut teada saada on viinud ta inimvõimete ja teadmiste viimase piirini. Teisalt peegeldub selles sihikindluses aga ka kogu inimeseks olemise ilu ja võlu.

Filmile eelneb video-sissejuhatus, kus arutlevad Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi kaasprofessor Jaan Aru ja teadusportaali Novaator ajakirjanik.

Režissöör
Noah Hutton
Stsenarist
Noah Hutton
Produtsent
Kellen Quinn, Taylor Hess, Jesse Miller
Operaator
Noah Hutton
Operaator
Noah Hutton
Helilooja
Noah Hutton
Muusika
Computer Magic
Animatsioon
Andrew Khosravani
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Noah Hutton

Noah Hutton on dokumentaal- ja jutustavate filmide autor ja režissöör. Ta kandideeris 2021. aasta Independent Spirit-i parima esimese stsenaariumi auhinnale enda kirjutatud, lavastatud, helindatud ja monteeritud ulmefilmi "Lapsis" eest, mis esilinastus SXSW 2020.a jutustavate mängufilmide võistlusprogrammis ja mille 2021. aastal omandas Film Movement kinodes levitamiseks. 2020. aastal valmis tal kümneaastane dokumentaalfilm "In-silico meetod", mida ta alustas 2009. aastal ning mida toetasid Sandbox Films ja Alfred P. Sloan'i Sihtasutus ja mis räägib kümneaastasest projektist inimaju simuleerimiseks superarvutites. Varem on ta lavastanud dokumentaalfilmid "Deep Time" (SXSW 2015) ja "Crude Independence" (SXSW 2009).

More to Live for (2010, doc), King for Two Days (2012, doc), Deep Time (2015, doc), Mosaic (2017), Crude Independence (2019, doc), Lapsis (2020)

Teadus 360 programmi esitleb Eesti Teadusagentuur

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss051301 / In-silico meetod
Subtiitrideesti
Seansi kestus
4. lukssaal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss070302 / In-silico meetod
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss132201 / In-silico meetod
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler
Kontakt email edukalt vahetatud
Soovitud email on juba kasutusel teie profiilis
Soovitud email on kasutusel teise kasutaja poolt
Uue konto ühendamine õnnestus
Uus konto on juba teie alias
Uue konto ühendamine ebaõnnestus