Õgides end hävingusse

Ingliskeelne pealkiri
Eating Our Way to Extinction
Režissöör
Ludovic Brockway, Otto Brockway
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2021
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Teadus360°
Žanr
draama
Teema
ühiskond, teadus, jätkusuutlikkus

See omamoodi ümbermaailmareis viib meid Amazonase metsadest kuni Norra fjordideni, külastades teel Taiwani mägesid ja Mongoolia kõrbe: neid imelisi paiku ähvardab aga muutumine ja võibolla ka kadumine. Selles filmis räägivad teadlased ja aktivistid, mida me saaksime ära teha, et kaitsta seda, mis peaks olema meile kõige kallim – oma planeeti, sest vaatamata otsingutele ja teadlaste tööle on see endiselt meie ainus tõeline kodu, kuhu oleme loodud elama. Lihtsa sõnumi ja võimsa pildikeelega film viib meid rännakule maailma kõige vapustavatesse kohtadesse ja annab aimu, kuidas saaksime omalt poolt nende kaitseks midagi ära teha.

Mikk Granström

Režissöör
Ludovic Brockway, Otto Brockway
Osades
Kate Winslet, Richard Branson, Tony Robbins
Produtsent
Ludo Brockway, Mark Galvin, Kian Tavakkoli
Operaator
Paul Barton, Ludo Brockway
Monteerija
Otto Brockway
Muusika
Gary Welch
Produktsioon
Broxstar Productions, Seine Pictures
Rahvusvaheline müük
Vision Films
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Režissöör
Ludovic Brockway

Ludovic Brockway kirg kino ja operaatoritöö vastu oli määravaks tema otsusele rajada Broxstar Productions. Pärast seda on ta reisinud üle kogu maailma ja filminud Maa kõige imepärasemaid hetki: elust Maal eluni kosmoses ja kõike, mis sinna vahele jääb. Tema tööde hulka kuuluvad reklaami lavastamine Virgini murrangulisele kosmoseliinile Virgin Galactic, dokumentaalfilmide filmimine Madagaskaril ja üle Aafrika ning Steadicamide juhtimine autoreklaamide ja lühifilmide tegemisel, nende hulgas Tesla, Bentley, Rolls Royce ja Jaguar. Talle on omane tipptasemel tehnoloogiate kaasamine oma töösse, et luua emotsionaalset visuaalset elamust ja tuua oma unikaalne filmistiil suurele ekraanile. See kõik on selgelt ja suurejooneliselt esile toodud ka filmis „Õgides end hukatusse“.

Filmograafia
Eating Our Way to Extinction (2021, doc)

Režissöör
Otto Brockway

Otto Brockway karjäär algas selliste artistide nagu David Bowie, Eurythmics ja Iggy Pop muusikavideote assisteerimisega. Seejärel liikus ta järeltootmise valdkonda, töötades helidisaini ja eriefektidega Bray Studios Windsoris. Aastate jooksul on Otto monteerinud ja üles võtnud erinevaid filmi- ja muusikavideote formaate, kuid jätkuvalt on kasvanud tema huvi dokumentaalfilmide vastu, mis võimaldavad mõjusalt ideid väljendada ja luua kestvat sotsiaalset muutust.

Filmograafia
Eating Our Way to Extinction (2021, doc)

Teadus360° programmi esitleja ja Just Filmi esitleja

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss071201 / Õgides end hävingusse
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss072201 / Õgides end hävingusse
Subtiitrideesti
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss131201 / Õgides end hävingusse
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler