Maailma esilinastus

G

Ingliskeelne pealkiri
The G
Režissöör
Karl R. Hearne
Riik
Kanada
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama, kriminaalfilm, triller
Teema
inimsuhted, peresuhted, inimene vs ühiskond, absurd

Kunagine alkohoolik ja eluga pahuksis olnud Ann Hunter ehk G suurepärase Dale Dickey („Paljad luud“, „Halvale teele“) esituses on kolinud abikaasaga tagasi nimetusse Ameerika äärelinna perele lähemale. Ühel päeval saavad nad ootamatult teada, et nende kodu ja varanatukese on võtnud sihikule korrumpeerunud ametnikud, kes teevad koostööd eakate hooldusasutuste kurjategijatest juhtidega. Nende kodu võõrandatakse ja abielupaar kolitakse vanglasarnasesse vanadekodusse, kuhu on sattunud samasugused õnnetud hinged. G saab hirmuäratava süsteemi lõksus aru, et ainukene tee sellest maapealsest põrgust pääsemiseks, on näidata teravaid hambaid, milles tuleb appi tema lojaalne lapselaps.

Eesti juurtega režissöör Karl R. Hearne’i (pikem nimi Karl Raudsepp-Hearne) sõnul on film sündinud tema enda vanaema tõsielu juhtumi ainetel. „G“ võiks liigitada talviseks noir’iks, kus lumine ja kõle atmosfäär toetab süngevõitu tegevustikku. Filmi vaieldamatu staar, peaosatäitja Dale Dickey mängiks teoses justkui iseennast. Tema näkku on selgelt kirjutatud läbielatud kannatused, ent ta ei taha leppida sageli üldlevinud arusaamaga, et eakad on ühiskonnast maha kantud, marginaliseerunud hääbuma hakkavad inimesed. Tõdegem, et taolisi rollisooritusi, mida teeb siin Dickey, saab kinoekraanil haruharva näha.

„G“ on originaalne kaasahaarav thriller, mida võib vaadata ka musta huumorina kõige vastu, mis tänapäeval haiges ühiskonnas toimub.

Helmut Jänes

Režissöör
Karl R. Hearne
Stsenarist
Karl R. Hearne
Osades
Dale Dickey, Romane Denis, Roc Lafortune, Bruce Ramsay, Jonathan Koensgen
Operaator
Vlad Horodinca
Monteerija
Arthur Tarnowski
Helilooja
Philippe Brault
Produktsioon
3Buck Productions
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Režissöör
Karl R. Hearne

Karl R. Hearne on üles kasvanud Iirimaal ja Québecis, kus ta õppis McGilli ülikoolis enne Hiina Nanjingi ülikooli minekut. Tema filmid on osalenud Toronto, SXSW ja New Directors/New Films festivalidel. Tema debüütmängufilm, kummituslugu „Touched“ pälvis Kanada filmiauhindade jagamisel parima debüütfilmi nominatsiooni „G“ on režissööri teine täispikk film.

Filmograafia:
Touched (2019), The G (2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090102 / G
Subtiitrideesti
Q&A külalisedKarl Raudsepp-Hearne (Director), Romane Denis (Cast), Dale Dickey (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss104103 / G
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss170102 / G
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml