Euroopa esilinastus

Fänn

Ingliskeelne pealkiri
Fan Girl
Pealkirja originaal
Fan Girl
Režissöör
Antoinette Jadaone
Riik
Filipiinid
Aasta
2020
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
mängufilm

„Ärge kunagi kohtuge oma kangelastega“ tundub olevat kõige õigem moto Antoinette Jadaone viimasele filmile „Fänn“. Võimas pilguheit noorte vaimustusele ekraanil nähtavatest iidolitest käsitleb küll ülemaailmset teemat, kuid tegevus leiab aset Filipiinide tänapäevas ning põhineb kohalikel romantilistel komöödiatel, mis võivad tõelisuse ja väljamõeldu vahelisi piire hägustada. Tulemuseks on mitmetahuline ja šokeeriv portree fantaasiate purunemisest karmis reaalsuses.

Jane on keskkooliõpilane, kes elab koos ema ja tolle vägivaldse elukaaslasega. Et masendavast igapäevaelust põgeneda, otsib ta lohutust glamuursest filmimaailmast, kuulus südametemurdja Paulo Avelino kehastab siin iseennast. Jane’ist saab tema suurim fänn.

Ühel päeval, kui Jane läheb kaubanduskeskusesse, et osaleda Paulo ja Bea, riigi kõige armastatuma paarikese uue filmi esitlusel, leiab ta ootamatult võimaluse pugeda näitleja autosse ning peidab end sinna, jäädes vaimustusega ootama kohtumist oma suure iidoliga. Pärast tundidepikkust sõitu satub Jane dekadentlikku häärberisse, kus tema suur kangelane ja kiindumus Paulo osutub aga hoopis teistsuguseks, kui arvatud, põrmustades nii Jane’i unistused.

Giovanna Fulvi

Režissöör
Antoinette Jadaone
Stsenarist
Antoinette Jadaone
Osades
Charlie Dizon, Paulo Avelino
Produtsent
Bianca Balbuena, Dan Villegas
Operaator
Neil Daza
Monteerija
Benjamin Tolentino
Muusika
Teresa Barrozo
Produktsioon
Black Sheep, Globe Studios, Project 8 Projects, Epicmedia, Crossword Productions
Kestus
Keel
filipiini
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga