Eesti esilinastus

Erik Kivisüda

Ingliskeelne pealkiri
Erik Stoneheart
Režissöör
Ilmar Raag
Riik
Eesti
Aasta
2022
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide võistlusprogramm, ECFA võistlusprogramm
Teema
seiklused

11-aastasel Erikul on kivist süda. Teda ei häiri, et ta vanematel pole tema jaoks aega, et tal pole ühtegi sõpra või et ta peab kolima vanatädi Brunhilda pärandatud majja, mis näeb välja nagu tondiloss. Uues majas avastab Erik, et seal elab veel üks perekond, temavanune Maria oma isaga, kelle Eriku vanemad kavatsevad välja visata. Maria teatab Erikule, et tal on salaplaan, kuidas Eriku perekonda majast minema ajada. Tegelikult soovib ta üles leida oma kadunud ema, kes neid väljatõstmise eest kaitseks. Kahekesi satuvad nad muinasjutulisele teekonnale Kahevahelmaailma ning Erik avastab, kui raske on kivist südamega tegelikult elada.

Soovitatav vanus: 7+

Režissöör
Ilmar Raag
Stsenarist
Livia Ulman, Andris Feldmanis
Osades
Herman Avandi, Florin Gussak, Juhan Ulfsak, Jules Werner, Ronald Pelin, Nickel Bösenberg, Hendrik Toompere Jr., Kristjan Sarv, Norbert Rutili, Nero Urke, Andres Lepik, Renars Kaupers, Laura Peterson-Aardam
Produtsent
Riina Sildos, Adrien Chef, Paul Thiltges
Operaator
Tuomo Hutri, Ivar Taim
Filmikunstnik
Kari Kankaanpää
Monteerija
Felix Sorger
Muusika
Renars Kaupers, Kipras Masanauskas
Heli
Vladimir Golovnitski
Produktsioon
Amrion
Rahvusvaheline müük
Pink Parrot Media
Kestus
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Ilmar Raag

Ilmar Raag on režissöör, stsenarist ja filmikriitik. 1986. aastal astus ta Tartu Ülikooli ajalugu õppima. 1992 sai ta aastase Prantsuse riigi stipendiumi ja asus õppima kinomänedžmenti Saint-Denis's asuvas Pariisi VIII ülikoolis, praktikal viibis Prantsuse Rahvusliku Kinokeskuse välissuhete osakonnas. Seejärel astus la Sorbonne Nouvelle'i ehk Pariisi III ülikooli filmiteaduskonda, mille lõpetas 1996. aastal. Tema diplomitöö käsitles Euroopa väikeriikide filmide levitamist. 1998–1999 jätkas Raag õpinguid USAs Ohio Ülikooli telekommunikatsioonikoolis, kaitses magistrikraadi TV ja filmitootmise ning stsenaristika alal. Ilmar Raagi esimene filmikatsetus oli naljana mõeldud "Tappev Tartu" (1998), mida ta reklaamis kui Eesti kõige halvemat filmi. 2007. aastal valmis Raagil stsenaristi ja režissöörina koolivägivalda käsitlev mängufilm “Klass”, mis on olnud edukaim eesti film läbi aegade: müüdud 92 maale ja võitnud 25 auhinda 70 festivalilt. Raagi filmid on sotsiaalse sõnumiga universaalsed lood, kus keskendutakse tegelaste psühholoogilistele suhetele.

Filmograafia
September (2010, doc), Täitsa lõpp (PÖFF 2011), Eestlanna Pariisis (2012), Kertu (2013), Ma ei tule tagasi (2014), Erik Kivisüda (Erik Stoneheart, 2022)

Just Filmi esitleja

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090201 / Erik Kivisüda
Subtiitridinglise
Q&A külalisedIlmar Raag
Q&A kestus
Seansi kestus
Treiler