Enfant terrible

Ingliskeelne pealkiri
Enfant Terrible
Pealkirja originaal
Enfant Terrible
Režissöör
Oskar Roehler
Riik
Saksamaa
Aasta
2020
Programm
Fookuses: Uus saksa kino, Avafilm

Elu ja töö pideva hullumeelsuse seisundis. Lavastaja Oskar Roehler, keda ennastki peetakse Saksa kino enfant terrible’iks, on loonud kompromissitu portree kino ajalukku sügava jälje jätnud režissöör Rainer Werner Fassbinderist.

Ehkki Fassbinder suri 37-aastaselt, jõudis ta enne seda lavastada üle 40 filmi. Kuidas see üldse võimalik on? Film näitab graafiliselt ja detailselt Fassbinderi otsatut iha töö, narkootikumide, armastuse ja seksi järele, aga ka füüsilist enesepiitsutamist, millega ta hävitas nii ennast kui ka kõiki lähedasi. Selle tulemusel valminud looming on oma energias ületamatu.

Teisi jalge alla tallava mehe energiat saab tunda algusest peale, kui 22-aastane Rainer Werner Fassbinder astub 1967. aastal Müncheni Antiteatri lavale ja temast saab selle näitejuht. Seejärel lavastab ta ühe filmi teise järel, eristudes massidest aina enam ja triumfeerides nii Berliinis kui ka Cannes’is. Ka see episoodiline film kulgeb mööda oma kindlat rada, kasutades oskuslikult ära stuudio atmosfääri ja omapärast valgustust.

Värvide ja valguse dramaturgia lennutab vaataja otse Fassbinderi maailma. Oliver Masucci Rainer Werner Fassbinderina, mehena, kes on ühtaegu nii geenius kui ka reeglite purustaja, teeb ühe oma karjääri parimatest rollidest, kehastades kuulsat režissööri ülimalt tõetruult.

Christoph Gröner

Režissöör
Oskar Roehler
Stsenarist
Klaus Richter
Osades
Oliver Masucci, Hary Prinz, Katja Riemann, Felix Hellmann, Anton Rattinger, Erdal Yildiz
Produtsent
Markus Zimmer, Stefan Arndt, Uwe Schott
Operaator
Carl-Friedrich Koschnick
Monteerija
Hansjörg Weißbrich
Muusika
Martin Todsharow
Produktsioon
Bavaria Filmproduktion, X Filme Creative Pool, WDR, BR, Arte
Kestus
Keel
saksa
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Oskar Roehler

Oskar Roehler (snd 1959) on kaasaegse Saksa filmi üks viljakamatest ja tunnustatumatest autoritest, kes on töötanud ja töötab nii režissööri, stsenaristi kui ka ajakirjanikuna. Alates 1980. aastate keskpaigast on ta keskendunud siiski filmide lavastamisele. Tema üks esimesi auhinnatuid filme oli "No Place to Go", isiklik lugu lavastaja emast, mis esilinastus Cannes'i festivalil (Director's Fortnight sektsioon) ja pälvis Saksa filmiauhinna Lola kui aasta parim saksa film. 2010. aasta filmiga "Jew Suss: Rise and Fall" nomineeriti Roehlerit Berliinis Kuldkaru auhinnaga. Mitmed tema filmid on leidnud tee ka PÖFFi programmi. Tänavune festivali avafilm "Enfant terrible" on Roehleri pika karjääri 14. täispikk kinofilm ja see on kummardus kõige legendaarsemale Saksa filmitegijale - Rainer Werner Fassbinderile.

(valik/selected): Der alte Affe Angst (Angst, 2003), Agnes und seine Brüder (Agnes ja tema vennad, PÖFF 2004), Elementarteilchen (Elementaarosakesed, PÖFF 2006), Lulu und Jimi (Lulu and Jimi, 2009), Jud Süss - Film ohne Gewissen (Jew Suss: Rise and Fall, 2010), Quellen des Lebens (Eluallikad, PÖFF 2013)

Programmi esitleja

Treiler