Eesti esilinastus

Daaaaaali!

Ingliskeelne pealkiri
Daaaaaali!
Režissöör
Quentin Dupieux
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Kriitikute valikud - Väljaspool võistlust
Žanr
komöödia
Teema
kunst, huumor, sürrealism

Mis siis, kui kaasaegne kinogeenius teeks filmi kunstiajaloo ühest suurimast tegijast? Sellele küsimusele vastab hõlpsalt suurepärane, mänguline, lapsik, filosoofiline ja absurdne film „DAAAAAALI!“

Quentin Dupieux on alates filmist „Kumm“ tõestanud, et on üks meie aja metsikumaid, veidramaid ja uuenduslikumaid filmitegijaid. Salvador Dali ei vaja selgitusi. Ma isegi ei püüa teile rääkida selle filmi lugu, vaid lihtsalt seda, et me sukeldume taas filmi filmis, mis on täis viiteid Dalíle, tema tööle ja kino vägevusele. Kahtlemata Buñuelist inspireeritud filmis kehastavad Dalíd erinevad näitlejad ja suur osa tema enda kunstist muutub teda ümbritsevaks keskkonnaks. Näeme ka, kuidas Buñueli ja Dalí kuulus unenäolugu „Andaluusia koer“ teoks sai.

Lihtsalt istuge ja nautige tõeliselt pöörast seiklust.

Niki Nikitin

Režissöör
Quentin Dupieux
Stsenarist
Quentin Dupieux
Osades
Anaïs Demoustier, Gilles Lellouche, Édouard Baer, Jonathan Cohen, Pio Marmaï
Produtsent
Thomas Verhaeghe, Mathieu Verhaeghe
Operaator
Quentin Dupieux
Monteerija
Quentin Dupieux
Helilooja
Thomas Bangalter
Produktsioon
Thomas Verhaeghe, Mathieu Verhaeghe
Levitaja
Best Film
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
inglise
Teised festivalid
Venice, London
Režissöör
Quentin Dupieux

Quentin Dupieux (1974) leidis juba 12aastaselt filmikaamera, millega hakkas filmima kõike, mis teda ümbritses. Peagi hakkas noormees viljelema elektroonilist muusikat ja esinema Mr. Oizo pseudonüümi all. 2001. aastal tegi ta oma esimese katsetuse filmi vallas linatööga „Nonfilm” ja 2006. aastal valmis tema esimene täispikk film „Steak”, millele ta tegi ise muusika koos kollektiiviga Sébastien Tellier and Sebastian. Režissööri järgmisest filmist „Kumm” (2010) sai suur festivalihitt kõikjal maailmas ja linateos kasvas kultushitiks. Režissööri filmid „Vale”, „Valed võmmid“, „Ole valvel!“ ja „Hirvenahk“ on saanud PÖFFi publikult marulise aplausi.

Filmograafia:
Nonfilm (2002), Steak (2007), Rubber (2010), Wrong (Vale, PÖFF 2012), Wrong Cops (Valed võmmid, PÖFF 2013), Réalité (Reality, 2014), Au poste! (Ole valvel!, PÖFF 2018), Le Daim (Hirvenahk, PÖFF 2019), Mandibules (2020), Incroyable mais vrai (Incredible But True, 2022), Fumer fait tousser (Smoking Causes Coughing, 2022), Yannick (2023), Daaaaaali! (2023)

Seansid

Saal 1 Kino Artis
Seanss102102 / Daaaaaali!
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss172104 / Daaaaaali!
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml