Bullerby lapsed
See Astrid Lindgreni südantsoojendav lugu on tuttav paljudele põlvkondadele, „Bullerby lapsed“ on ka tänapäeva laste lemmikraamatuks. 1986. aastal raamatu ainetel valminud filmist on tänaseks saanud kultusfilm ning just täna on õige aeg see suurele ekraanile tagasi tuua.
Südamliku ja maalähedase loo tegevus toimub väikeses Bullerby külas, kus on vaid kolm talu. Filmi peategelased on lapsed Liisa, Lasse ja Bosse Vahetalust, Anna ja Britta Põhjatalust ning Olle ja tema väike õde Kerstin Lõunatalust. Bullerbys veedavad nad imelist lapsepõlve, mida sooviks endale igaüks. Rootsi tuntud režissööri Lasse Hallströmi perefilm jutustab kodusoojusest, armastusest, hoolimisest ning üksteisemõistmisest, ent mõistagi ei puudu siit ka vingerpussid.
Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse
Populaarne draamakomöödiate režissöör Lasse Hallström tegi sujuvalt pärast teletööd Rootsis ja praktiliselt kõigi ABBA muusikavideote lavastamist eduka karjääri Hollywoodis, loobumata oma euroopalikust tundelaadist. Hallström tõusis rahvusvahelisele areenile filmiga "Minu elu koerana" ("My Life as a Dog", 1985), mis tõi talle paar Oscari nominatsiooni, avades samal ajal uksed Ameerika publiku ette. Ta tegi oma USA debüüdi peredramöödiaga "Once Around" (1991), enne kui astus pika sammu edasi kriitikute poolt tunnustatud filmiga "Mis piinab Gilbert Grape'i?" ("What's Eating Gilbert Grape", 1993). Pärast filmi "Südamelt ära" ("Something to Talk About", 1995) sisenes Hallström oma viljakaimasse faasi kaunilt loodud mugandustega "Siidrimaja seadused" ("The Cider House Rules", 1999) ja "Šokolaad" ("Chocolat", 2000), mis mõlemad viisid ta taas Oscarite võistlustulle. Pärast hinnatud, kuid vähevaadatud dokudraamat "The Hoax" (2007) sai Hallström lõpuks oma oodatud kassahiti Nicholas Sparksi "Kallis John" ("Dear John", 2010) mugandusega. Olles demonstreerinud muljetavaldavat materjali kohandamise ja oma näitlejatelt auhinna-vääriliste soorituste väljameelitamise annet, Hallström sai tuntuks emotsionaalselt sepistatud filmide loomise eest, mis vältisid oskuslikult sentimentaalsust.
Just Filmi esitleja ja programmi esitleja