Birta

Ingliskeelne pealkiri
Birta
Venekeelne pealkiri
Бирта
Režissöör
Bragi Thor Hinriksson
Riik
Island
Aasta
2021
Programm
ECFA võistlusprogramm, Lastefilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
peresuhted, armastus, toetamine, laps täiskasvanu rollis

Laste seas on sotsiaalne staatus ja sellest tulenevad erisused kohati märgatavamadki kui täiskasvanute maailmas. Riided, telefon, elukoht ja muud detailid määravad, kas laps on klassis populaarne või saab temast tõrjutu ning pilgete ja kiusu märklaud.

Nii on ka 11-aastase Birtaga, kelle vanemad on lahutatud ning kogu majapidamine jäänud tööd rabava ema õlule. Õnneks on Birta heasüdamlik ja mõistlik tüdruk ning ei tee teiste pilgetest nende majandusliku olukorra aadressil suuremat numbrit. Kui ta aga juhtub kogemata pealt kuulma, kuidas ema telefonis sõbrannale kurdab, et neil jäävad sel aastal raha pärast jõulud pidamata, otsustab südikas Birta ema teadmata talle appi minna. Ehkki selgub, et nii noor inimene ei tohi ametlikult töötada, ei anna Birta siiski ülla eesmärgi nimel alla, vaid teeb koos oma noorema õega jõupingutusi, et jõuludeks kogu perele raha koguda.

Oliver Põder

Režissöör
Bragi Thor Hinriksson
Stsenarist
Helga Arnardóttir
Osades
Kristín Erla Pétursdóttir, Salka Sól Eyfeld, Bjarni Snæbjörnsson, Margrét Ákadóttir, Harald G. Haraldsson, Margrét Júlía Reynisdóttir
Produtsent
Helga Arnardóttir, Bragi Thor Hinriksson
Operaator
Ívar Kristján Ívarsson
Produktsioon
H.M.S. Productions
Levitaja
H.M.S. Productions
Rahvusvaheline müük
Icelandic Film Centre
Kestus
Keel
islandi
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Bragi Thor Hinriksson

Bragi Thor Hinriksson on edukas auhindadega pärjatud Islandi filmilavastaja. Ta on lavastanud kuus täispikka mängufilmi, millest neli on nautinud kodus Islandil tohutut kassaedu, mille kohalikud numbrid võistlevad filmidega nagu "Harry Potter", "Toy Story 3" ja "Avatar". Tema viimane mängufilm "The Falcons" ("Víti í Vestmannaeyjum", 2018) on rännanud ümber maailma nii festivaliringis kui laiemas levis. Oma karjääri jooksul on Hinrikssonil tekkinud hea arusaam edukate filmide tegemiseks vajalike strateegiliste sammude kohta. Hinriksson on võitnud Islandi Akadeemia auhinna Edda viiel korral kokku üheksa nominatsiooniga. Ta on Islandi filmilavastajate seltsi (SKI) liige.

Algjör Sveppi og leitin að Villa (The Big Rescue, 2009), Algjör Sveppi og dularfulla hótelherbergið (The Secret Spell, 2010), Algjör Sveppi og töfraskápurinn (The Magic Wardrobe, 2011), Algjör Sveppi og Gói bjargar málunum (The Biggest Rescue, 2014), Harry & Heimir: Morð eru til alls fyrst (Harry and Heimir, 2014), Víti í Vestmannaeyjum (Víti í Vestmannaeyjum, 2018)

Just Filmi esitleja

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss021202 / Birta
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss111301 / Birta
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedBragi Thor Hinriksson - režissöör
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss132202 / Birta
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss171202 / Birta
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler