Bestikad

Ingliskeelne pealkiri
Besties
Venekeelne pealkiri
Лучшие
Pealkirja originaal
Les Meilleures
Režissöör
Marion Desseigne-Ravel
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2021
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
ühiskond, inimsuhted, armastus

18-aastane Nedjma veedab oma sõbrannadega suve Pariisi kanalite ääres logeledes, pargipinkidel mööduvate inimeste üle naerdes ja hoolimatult semudega koos rumalusi tehes. Kogu sõprusgrupi maailm muutub aga siis, kui Nedjma kortermajja kolib Zina, kes Nedjmale kohe silma jääb. Paraku hakkab Zina läbi käima tüdrukutekambaga, mille liikmed on Nedjma ja tema sõbrannade vihavaenlased. Nii saab alguse 21. sajandi Romeo ja Julia lugu, kus mõõgavõitlused toimuvad sotsiaalmeedias, rüütliteks on terava keelekasutusega teismelised tüdrukud, lahingutandriks Verona asemel Pariisi geto ja Romeo asemel Ramona.

Päeval vihavaenlased, õhtupimeduses armastajad, katsetavad Nedjma ja Zina neile seatud piire ning seavad küsimärgi alla kõige, mis neile tuttav ja turvaline. Kui kõrge on kukkumine kortermaja katuselt, kus tüdrukud hämaruses kohtuda julgevad, ja kas langus on eufoorias veedetud hetki väärt?

Helena Maarja Tarro

Režissöör
Marion Desseigne-Ravel
Stsenarist
Marion Desseigne-Ravel
Osades
Lina el Arabi, Esther Rollande
Produtsent
Emmanuel Barraux, Agnès Vallée, Delphine Schmit
Operaator
Lucile Mercier
Produktsioon
31 Juin Films, Tripode Productions
Levitaja
Le Pacte
Rahvusvaheline müük
Le Pacte
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Marion Desseigne-Ravel

Marion Desseigne-Ravel avastas kino, kui ta oli 20-aastane, osaledes dokumentaalfilmis dokumentideta inimeste võitlusest Île-de-France'is. Fémisse (La Fémis) astudes koges ta näitlejatega koos töötamist ning talle hakkasid meeldima mängufilmid. Seal tegi ta lühifilme, sealhulgas "Seinad" ("Les murs", 2010) ja "Reis Lemuriasse" ("Voyage en Lemurie", 2013), mis valiti paljudele festivalidele, ning pärast õpinguid "Jalakad" ("Les Ormes", 2017) ja "Fatiya" (2019). Praeguseks on ta lõpetanud oma esimese täispika mängufilmi "Bestikad" ("Les meilleures"/"Besties", 2021). Tegeledes ühingutega, kaasasutas ta 2009. aastal ühingu Combats Ordinaire ja osaleb sellistes koosseisudes nagu Mille Visages või Créteili rahvusvaheline naiste filmifestival (Festival des Films de Femmes de Créteil). Alates 2016. aastast õpetab ta ülikoolis Pariis 8.

Just Filmi esitleja

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss061204 / Bestikad
Subtiitrideesti
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss131302 / Bestikad
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss162102 / Bestikad
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler