Maailma esilinastus

Ben-Joe

Ingliskeelne pealkiri
Ben-Joe
Režissöör
Akira Iwamatsu
Riik
Jaapan
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama, psühholoogiline draama
Teema
haigus, düstoopia

„Mõnikord võib reaalsus olla uskumatum kui ükski väljamõeldis.“ Kui Akira Iwamatsu kuulis otse allikast neist päriselu sündmustest, oli ta nii šokeeritud kui ka inspireeritud, mis väljendus hiljem kinokunstis „Ben-Joe“ filmina.

Saki Omura (Nonoka Ishikawa) on üliõpilane, kes elab koos perega pealtnäha rahulikku elu. Siiski piinab neidu naeratuse taga tõrjutus ja isoleeritus. Ühel päeval kohtub ta Renaga ja on tema välimusest vaimustuses. Ta soovib saada sama saledaks ja kauniks nagu Rena ning olla kõigi poolt armastatud, kuid Saki ja Rena suhe halveneb. Sotsiaalne tõrjumine ja alandamine toovad kaasa buliimia, kui Saki pead täidab ahastus. Sündmuste käik viib Saki tervist ravima. Mägisanatooriumis eraldatakse mõned sarnaste probleemidega naised täielikult välismaailmast ja neist saavad osalised groteskses sotsiaalses eksperimendis.

Iwamatsu on tuntud filmikriitik ja ajakirjanik ning „Ben-Joe“ on tema teine film. Ta kasutab siin cinéma vérité võtteid, et narratiivi autentsust säilitada. „Ben-Joe“ on esitatud täielikult Saki pilgu läbi ja arutleb sõltuvuse, ühiskonna varjukülgede ja tervenemise üle, jättes publiku uskmatult pealt vaatama.

Milani Perera

Režissöör
Akira Iwamatsu
Stsenarist
Masato Shimizu
Osades
Nonoka Ishikawa, Eisaku Shindo, Hako Oshima, Mutsumi Kato, Senko Hida, Shinsuke Takahashi, Kayo Yamamoto, Biwa Shishimi, Ayako Oji
Produtsent
Akira Iwamatsu
Operaator
Takeshi Kutsuzawa
Monteerija
Akira Iwamatsu
Helilooja
Paul Suzuki
Produktsioon
Mikawa Eiga
Kestus
Keel
japanese
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Akira Iwamatsu

Akira Iwamatsu alustas filmide tegemist kõrgkoolis 8 mm kaameraga. Pärast ülikooli lõpetamist sai temast algkooliõpetaja, kuid ta jätkas ka filmide tegemist. Ta rajas filmikompanii Mikawa Eiga, kus valmis ka tema esimene täispikk film „Happy Endings“ (2022). „Ben-Joe“ on tema teine täispikk film. Kasutades õpetajakogemust, püüab Iwamatsu ühildada filmitegemist haridusega.

Filmograafia:
Happy Ending (2022), Ben-Joe (2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss140103 / Ben-Joe
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAkira Iwamatsu (Director, Producer, Editor), Takeshi Kutsuzawa (Director of photography), Masato Shimizu (Screenwriter), Biwa Shishimi (Cast), Nonoka Ishikawa (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss154102 / Ben-Joe
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160603 / Ben-Joe
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga