fbpx

Programm

Shorts
Shorts Piirideta kino

Žanr

Avastades tantsufilmi

Exploring Dance Film
Avastades tantsufilmi

Sünopsis

Vaadates ära sadu tantsulühifilme, tekivad küsimused: mis üldse on tantsufilm? Millised tingimused peavad olema täidetud, et filmi võiks nimetada just tantsufilmiks, mitte näiteks üles võetud tantsuetüüdiks, muusikavideoks või eksperimentaalseks katsetuseks?

Neile küsimustele ei leia kohe sirgjoonelisi vastuseid. Käesolev ei ole ammendav ja akadeemiline sissejuhatus žanrisse ega püüa ka ainult subjektiivset maitse-eelistust näpitsate vahele saada. Oleme kokku pannud tööd, mille puhul just kehalisus loob ruumi ja tingimused, et autor saaks enda poolt valitud teemat avada.

Need väga erineva tunnetuse ja esteetikaga lühifilmid lähtuvad ennekõike keha väljenduslikkusest – keskmes on keha kui idee väljendamise vahend. See kriteerium täidetud, otsisime eriilmelisi temaatikaid, ehedust ja omanäolisust.

Tegu on nišižanriga, mis on järjest populaarsust kogumas. Reeglid pole veel fikseerunud ning avastamist on küllaga.

Maa-alused

Režissöör: Jun Bae
USA
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:08
Inglise

Sissevaade vabadusse, kultuuri ja identiteeti läbi Bay Area tantsulahinguid pidavate noorukite silmade.

Oh Boy!

Režissöör: Hadi Moussally
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:10
Inglise

Põhineb Antonin Rioche’i tantsulisel teosel. „Üksindus. Mõne jaoks ei pruugi see sõna kõlada eriti tuttavalt, kuid seda tunnet teavad kõik vägagi hästi.”

Teenijannad

Režissöör: Sofía Castro
Argentiina
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:05
Hispaania

„Monterroso teenijannadest” (Las criadas de Monterroso) inspireeritud lühifilm, mis kombineerib fiktsiooni ja tantsu, esitleb teenijannast baleriini, kes kehastab kahe raadiodraama armastaja häält, kes planeerivad teda oma kätega ära tappa. Teatraalses tegevuspaigas ja ühes ringlevas kaadris filmituna muutub objektiivsus erapoolikuks, kui üks keha püüab kehastada kõike seda, mis on kehaväline, ning esile tõuseb küsimus, kus on piirid vaimu ja eneseväljendamise vahel.

Kuldne Ajastu

Režissöör: Eric Minh Cuong Castaing
Prantsusmaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:19
Prantsuse

Töötubade sarjas katsetavad liikumispuudega lapsed erinevaid tantsutehnikaid ja virtuaalreaalsuse prille, et näha, mida tantsijad näevad.

Pauk

Režissöör: Jan Vasala
Soome
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:01

Piinlikust ja tormiline uurimus, mis juhtub, kui kaks keha kokku põrkavad. Film on võitnud võistlusi nii Soomes kui ka Norras.

Digitaalne teispoolsus

Režissöör: Richard James Allen, Karen Pearlman
Austraalia
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:04

Valgete inglitiibadega tossudes mees ärkab mustas lõputus ruumis Franz Liszti “Surmatantsu” peale. Teda kopeeritakse ja manipuleeritakse läbi musta lõpmatuse dimensioonide. Tema uuestisündinud kehadel puudub vaba tahe, kui neid teadmata jõu poolt ringi loobitakse ja läbi geomeetriate põrgatatakse, surutakse, litsutakse. Selleks, et naasta oma algse kuju juurde, välja sülitatuna ajaloo prahihunnikule.

Kas lakkamatu muusika on jumal, kes temaga manipuleerib? Kui ta sellest välja murraks, kas ta jõuaks paremasse maailma või sünniks ta lihtsalt järjekordse enda nukuna ümber?

Tsirkusevõtted

Režissöör: Lukas Berger, Mário Gajo de Carvalho
Portugal
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15

Liya ja Beza keerutavad hularõngast, Habtamnesh harjutab õhurõngal ja poiss Benijam, kes on 5-aastane, teeb akrobaatikat - need on vaid mõned lastest, kes on suurepärased tsirkuseartistid imelistel Etioopa maa-aladel. Film rõhutab maa- ja linnaelu igapäevaseid olukordi.

Teine seeme

Režissöör: Baye & Asa
USA
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:29

Tantsuline õudusfilm, mis on loodud vastusena D. W. Griffithi linateosele „The Birth of a Nation”. Griffithi film räägib valge rassi kultuurilisest ja intellektuaalsest ülemvõimust ning kutsub mässama Ameerika Ühendriikide muutuva sotsiaalse/rassilise struktuuri vastu. Meie film uurib, kuidas valge rass ohvrit mängib ning millised on selle mõjud Ameerika poliitikale ja välissuhetele. Koreograafia abil räägib film loo valge perekonna teekonnast hullumiseni.

P, november 24, 2019


15:15


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 101603
Seansi kestus: 01:45

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival