fbpx

Programm

Shorts
Shorts Anima võistlusprogramm

Žanr

Anima võistlusprogramm 4

Animation Competition 4
Anima võistlusprogramm 4

Sünopsis

Tervislik annus nostalgiat ja meeleliigutust läheb üle reisiks Ida-Euroopa minevikku ja tänapäeva. Kuid oluline on siin see, kuidas animatsioonitegijad vormivad oma filmide teemad õppetundideks, haaravaks sissevaateks ümbritsevale keskkonnale või populaarsed rahvajutud impressionistlikuks näidendiks. Kunagi ei ole lihtne astuda kellegi teise jälgedes, olgu tegemist siis inimeste, regionaalse ajaloo või metsiku loodusega. Kuid see ütleb nii mõndagi, kui suudad aina uuesti ja uuesti välja mõelda ja määratleda seda, kuhu sa ise kuulud.

Lola - elav kartul

Režissöör: Leonid Shmelkov
Prantsusmaa, Venemaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:17
Vene

Väike Lola ja tema pere peavad lahkuma kodust, millega on seotud palju mälestusi. Siiski on tulnud aeg lasta lahti armsaks saanud asjadest ja Lolale pole see raske, sest ta on saanud vanemaks.

Happevihm

Režissöör: Tomek Popakul
Poola
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:25
Poola

Kusagil Ida-Euroopas. Noor jookseb ära oma masendavast kodulinnast. Tema varasem entusiasm hääletajaelust lahtub, kui ta leiab end keset ööd äärelinnast. Silla juures kohtub neiu tüübiga, kes turnib ebakindalt tasakaalu hoides kaitsepiirdel. Nii ta kohtubki Skinny’ga - omamoodi ebastabiilse veidrikuga. Skinny elab matkabussis, mida ta kasutab mitte kõige seaduslikemate tööülesannete täitmiseks. Koos mehega asub neiu teekonnale, millel pole sihti. Sõidu jätkudes kasvab nendevahel eriline kiindumus.

Talv vihmametsas

Režissöör: Anu-Laura Tuttelberg
Eesti, Leedu, Mehhiko
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:09

Pildid meie unistuste metsikus rüpes elavate maagiliste olevuste elu- ja surmatantsust lopsakas troopilises vihmametsas nagu nad seda päevast päeva ja aastast aastasse etendavad.

Lest

Režissöör: Elizabeth Hobbs
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:06

Kalamees elab koos naisega hurtsikus. Ühel päeval püüab ta kinni võlukala. Kalur räägib sellest oma naisele ja nad otsustavad kala käest paluda, et see nende olukorda parandaks. Nad lähevad korduvalt kala jutule, iga korraga kasvavad ka nende nõudmised. Mida ahnemaks nad muutuvad, seda häiritum on maailm nende ümber.

Onu Thomase arvepidamine päevade üle

Režissöör: Regina Pessoa
Portugal, Kanada, Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13
Inglise

Regina isiklikest ja visuaalsetest mälestustest saab austusavaldus onu Thomasele, tagasihoidlikule mehele, kellel on lihtne ja anonüümne elu. See on minu austusavaldus sellele, et alati ei pea olema tuntud, et kogeda erakordset elu.

R, november 22, 2019


19:30


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 081602
Seansi kestus: 01:20

T, november 26, 2019


19:00


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 121302
Seansi kestus: 01:10

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival