fbpx

Programm

Shorts
Shorts Anima võistlusprogramm

Žanr

Anima võistlusprogramm 2

Animation Competition 2
Anima võistlusprogramm 2

Sünopsis

Siinses valikus on esindatud neli filmi tugevatest naistest, millele järgneb üks soolise paindlikkuse lugu. Tegelased satuvad maailma, mis erineb sellest, millega nad on harjunud või kuhu peaksid kuuluma. Mõnikord on vaenlane sinu enda sees, teinekord on see sind ümbritsev keskkond. Need filmid uurivad identiteeti ja seda, mis tunne on kasvada üles – mõnel puhul sõna otseses mõttes pinnasest – teistmoodi, kui sa iseennast oleks määratlenud. Kõik need tegelased elavad intensiivset ja mõnikord ka vastuolulist elu. Nad ei jäta ümbritsevat kunagi tähelepanuta, jälgides seda kohati ehk isegi liiga küündivalt, mõnikord aga peaaegu et vuajeristlikult. Valikust, kuidas sellele kõigele reageerida, neil pääsu ei ole.

Täis elu

Režissöör: Ivana Bosnjak, Thomas Johnson
Horvaatia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:12
Horvaatia

Film räägib loo noore naise sidemest looduse elujõuga. Ta kasutab oma topiste tegemise oskust, et viia loomad tagasi nende loomulikku keskkonda. Tõeline vastustejaht algab aga siis, kui ta avastab töödeldavate isendite sisemusest ilmutamata filmilinte. Kinnisideest kannustatuna asub ta otsima selgitust sidemele, mida ta tunneb ja mis teda nii unes kui ilmsi kummitab.

Paracusia

Režissöör: Carolina Sandvik
Rootsi
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15

Naine teeb väikeses korteris tavapäraseid kodutöid, kui teisel pool seina hakkab kostuma hääli. Naabri arusaamatud tegemised tungivad üha enam tema suletud ruumi ja saavad osaks naise argistest igapäevatoimetustest. Olles kummalistest helidest korraga nii häiritud kui kannustatud, võtab naine kirjutusmasina ja hakkab trükkima. Proovides kaardistada kõrvalelaniku tabamatuid tegemisi, hakkab naise enda reaalsus koost lagunema.

Sümbioos

Režissöör: Nadja Andrasev
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13

Reedetud naine hakkab uurima abikaasa armukest. Armukadedus asendub lõpuks uudishimuga.

Purpleboy

Režissöör: Alexandre Siqueira
Portugal
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:14
Inglise, Prantsuse, Portugali

Oscar on laps, kes võrsub oma vanemate aias. Keegi ei tea tema sugu, kuid Oscar väidab, et on poiss. Ühel päeval tuleb ta maa seest välja ja talle saab osaks piinarikas reaalsus. Kas maailm võtab omaks tema soovitud identiteedi?

Õelik

Režissöör: Frédéric Even, Louise Mercadier
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Prantsuse

Kolm õde on silmitsi eelseisva katastroofiga - peatselt saabub nende mereäärsele kodumaale üleujutus. Kaose keskel pannakse proovile õdede side, kui iga õde peab iseeneses tegema rahu surma paratamatusega.

K, november 20, 2019


19:45


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 061602
Seansi kestus: 01:19

P, november 24, 2019


21:30


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 101306
Seansi kestus: 01:09

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival