fbpx

Programm

Shorts
Shorts Anima võistlusprogramm

Žanr

Anima võistlusprogramm 1

Animation Competition 1
Anima võistlusprogramm 1

Sünopsis

Selles valikus toimub tegevusetuse vaikse pinna all nii mõndagi. Neisse filmidesse on lihtne ära eksida – tehes seda kas hirvede või siilidega seigeldes, üritades midagi meenutada või hoopiski valides unustuse. Filmid kujutavad endast ekskursioone maale või (mitte eriti glamuursesse) Prantsuse Rivierasse, püüdes järjekindlalt tõestada, et narratiiv, mis pole üleliia domineeriv, on parim tee õnneni. Filmide erakordne ja dünaamiline esteetika aitab sellele ainult kaasa. Meditatiivne reis on just alanud.

Liikumised

Režissöör: Jeong Dahee
Lõuna-Korea
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:10
Korea

Kümne minuti jooksul kasvab ahvileivapuu 0,008 mm, maailma kiireim koer inglise hurt jõuab joosta 12 km ja Maa liigub ümber päikese 18 000 km. See kümneminutiline film valmis järk-järgult kaheminutiliste animatsioonilõikudena, mida filmiti iga päev. Me kõnnime, näeme, töötame, jookseme ja peatume kõik koos.

Riviera

Režissöör: Jonas Schloesing
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Prantsuse

Riviera privaatses kortermajas on uinakuaeg. Kuumus on kohutav, kuid hr Osganzi ja pr Carmen, olles oma harjumustele truud, päevitavad basseini ääres. Oma varjulises elutoas üritab härra Henriet lõbustada end nii naabrite jälgimisega, aga ka sellega, mis toimub väljaspool. Paraku on kõik vaikne...

Duerrenwaid 8

Režissöör: Ines Geißer, Kirsten Carina Geißer
Saksamaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:07

Maja, aed, oja. Mäenõlval mesitaru, hurtsik, puidust onn ja kuur. Vahepealt me leiame mälestused, lood ja vaatlused. Minevik, olevik ja tulevik.

Lülisambad

Režissöör: Elisa Morais, María Álvarez
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Inglise

Seekordne unenägu oli peaaegu selge... Tähenduse puudumine on surunud nurka isemeelse siili, kes mõtleb unes välja lahendamatu mõistatuse. Isegi unenäos ei suuda siil mõistatusest loobuda ega seda lahendada, kuid proovib ometi absurdses olukorras kangekaelselt mõtet leida.

Meeldejääv

Režissöör: Bruno Collet
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:12
Prantsuse

Maalikunstniku Louisi ja tema abikaasa Michelle'iga on viimasel ajal juhtunud kummalisi asju. Nende maailm tundub muteeruvat. Mööbel, asjad ja inimesed kaotavad aeglaselt oma reaalsust. Nad on hävitavad, vahel laostavad...

T, november 19, 2019


20:15


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 051602
Seansi kestus: 00:59

L, november 23, 2019


14:45


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 091303
Seansi kestus: 00:59

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival