Ajalehetoimetus
Noore ajakirjaniku tõeotsingud valeuudiste ja võltsitud poliitiliste valimiste rägastikus.
Kõik algas metsümisejatest. Lõuna-Ukraina metsikutes steppides selle väljasuremisohus liigi isendeid otsiv noor teadlane Yura leiab loodetud looma asemel eest hoopis metsasüütajad ja näeb pealt kuriteo toimepanekut. Püüdes innukalt paljastada leekide taga peituvat tõde, satub ta korruptsiooni ja manipuleerimise maailma, kus faktidest ei hooli absoluutselt keegi. Samal ajal ähvardab silmapiiri taga sõda, mida ei ole filmis kujutatud ainult atmosfääri loomiseks, vaid mis toimib läbivalt ka omamoodi metatasandi raamistikuna.
Film võeti üles just enne Venemaa sissetungi 2022. aastal. Režissöör Roman Bondartšuki („Vulkaan“, 2018) teine mängufilm on kummaliselt ülemeelik satiir meedia ja poliitika pihta. Filmi maailmaesilinastus toimus Berlinale Forum programmis.
Roman Bondarchuk (1982) on auhinnatud Ukraina mängu-ja dokumentaalfilmide tegija. Ta õppis Kiievi Riiklikus Teatri-, Televisiooni- ja Kinoülikoolis. Ta on teinud mitmeid lühifilme, dokumentaale ning muusikavideoid, samuti proovinud kätt kirjanikuna. Tema dokumentaalfilm „Ukrainian Sheriffs” (2015) esitati Ukraina poolt kandideerima parima mitteingliskeelse filmi Oscari nominendiks. Täispikk mängufilm „Volcano” (2018) esilinastus Karlovy Vary filmifestivalil ning võitis erinevatel festivalidel kokku 12 preemiat. Bondarchuk on Docudays UA festivali kunstiline juht. Alates aastast 2022 on ta Ukraina sõjaarhiivi kaasasutaja (Docudaysi ja Infoscope’i koostööl algatatud projekt).
Dixieland (2015, doc), Ukrainian Sheriffs (2015, doc), Vulkan (Volcano, 2018), Redaktsiya (The Editorial Office, 2024)