fbpx

Pimedate Ööde filmifestival

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad ühes rahvusvaheliste filmitegijatega koju kätte. PÖFFi selle aasta programmist leiab üle 250 mängufilmi ning enam kui 300 lühi- ja animafilmi. 

Igal aastal korraldatakse üle maailma umbes 4000 filmifestivali, millest vaid viisteist on Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt saanud A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega sellesse A-kategooriasse.

Tõutunnused

Pöffihunt on karjaloom, kes teab, et kokku hoides jõuab kaugemale. Ilma teie, oma kinopubliku ja toetajateta poleks 1997. aastal suuresti põlve otsas loodud filmifestival see, mis ta on tänaseks. PÖFFi hoiab igal aastal pidevas liikumises iselaadi koostegemine, kus publiku ja filmielamuste ühendavaks lüliks on vabatahtlikud, keda on tänaseks enam kui 300. Koos oleme siin väikeses Eestis suutnud süsimustad novembrikuu ööd täita omanäoliste virmalistega, mis eredate filmielamustena end kinolinadel ilmutavad ja filmitegijaid eri maailma nurkadest meid külastama toovad.

Pöffihuntide kogunemiskohad püsivad Eesti kinodes samad, kuid teekonnad on igal aastal erinevad. Sel aastal avastame Araabiat läbi selle viimase kümne aasta parimate filmipalade. PÖFFi kasvutingimuste hulka kuulub südikuse kõrval ka tahe näha kaugemale silmapiirist, et hoida oma maailmapilti pidevas avardumises. Nii kulgeb PÖFFi programm igal aastal väljaspool oma mugavustsooni. Pöffihundid ei pelga uusi kultuuriruume, põletavaid küsimusi ega emotsioone, mis naerutavad, rabavad ja liigutavad oma karges eheduses.

PÖFF

15. NOVEMBER KUNI 1. DETSEMBER

PÖFF toob Eesti kinodesse 250 äsja valminud täispikka mängufilmi koos filmitegijatega, millest 50 on maailma ja rahvusvahelised esilinastused. 

Industry@Tallinn

24. KUNI 27. NOVEMBER

Inudustry@Tallinn, mis toimub Nordic Hotel Foorumis, toob filmitööstuse edendamiseks kokku rahvusvahelised ja kohalikud filmitegijad, et oskusi jagada ja kontakte luua.

Just Film

15. NOVEMBER KUNI 1. DETSEMBER

PÖFFi suurim alafestival toob filmisõpradeni aasta kõige paremad ja ägedamad laste- ja noortefilmid üle kogu maailma. 

KinoFF

15. KUNI 24. NOVEMBER

KinoFF toimub tänavu esimest korda Ida-Virumaal, programmi fookuses on Venemaa värsked linateosed. Lisaks linastub ka PÖFFi põhiprogramm.

PÖFF Shorts

19. KUNI 27. NOVEMBER

PÖFF Shorts keskendub lühifilmidele ja animatsioonile, tuues publiku ette viimase aasta põnevamad ja julgemad filmiteosed.

Moekino

15 November to 1 December

PÖFFi Moekino naaseb pimedate ööde aegu ekraanile ka tänavu, tuues filmisõprade ette särava valiku ­moe-, kultuuri-, kunsti- ja muusikafilme.

PÖFF aastaringselt

Kumu Dokumentaal

 Kumu Dokumentaal on aastaringselt toimuv kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari.

HÕFF

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on ainulaadne žanrikeskne festival Baltikumis.

Tartuff

Tartu armastusfilmide festival on suurim vabaõhukino suvisel Tartu raekoja platsil.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival