fbpx

Külalised: Zoltan Nagy, director; Gábor Osváth, producer

Rahvusvaheline esilinastus

Vaikne vaikus

On the Quiet
Szép csendben

Debüütfilmide võistlusprogramm

Ungari
2019, 80 min

Rež: Zoltán Nagy
Prod: Gábor Osváth, László Dreissiger 
Sts: Zoltán Nagy, János Antal Horváth
Op: Nándor Gulyás
Muusika: Péter Zombola
Mont: Anna Kornis
Osatäitjad: Major Erik, Máté Gábor, Bognár Lulu, Antóci Dorottya, Lengyel Benjámin
Tootja: Filmfabriq
Maailma müük: HNFF
Keel: ungari

Sünopsis

Zoltán Nagy andis endast märku juba lõputööna valminud lühifilmiga „Midly Salty“, mis tunnistati aasta parimaks Ungari lühifilmiks. Tema lühifilmid on leidnud tunnustamist eelkõige seetõttu, et autor oskab luua filmilikku atmosfääri. Selles veendume ka tema esimeses täispikkas mängufilmis, kus lisaks muule on dramturgilise kontrapunktina oluline kaunis muusika.

Dávid on noorteorkestri esimene viiul, solist. Temast mitmeid aastaid noorem Nóra on äsja orkestrisse tulnud tšellist. Poiss saab teada, et orkestri kuuekümne aastane dirigent ja muusikapedagoog seksuaalselt ahistab ebakindlat uustulnukat. Dávid tahab tüdrukut kaitsta, aga see pole põrmugi lihtne. Seepärast, et dirigent on tema mentor, peaaegu kasuisa. Puuduvad ka otsesed tõendid ahistamise kohta. Reeglina toimuvadki sellised juhtumid vaikselt. Ning kui keegi kõrvalseisjatest midagi märkabki, siis eelistatakse sellest vaikida.

Film on olulisel teemal, kuid autorid ei jutusta seda lugu põrmugi üheselt mõistetavalt. Zoltán on koos kaasstsenaristi János Antal Horváthiga loonud maksimaalselt elulise situatsiooni. Filmi lõppedes on igal vaatajal kindlasti küll arvamus, kuid see ei pruugi üldse kokku langeda naabri omaga: ahistamine oli ilmne, mingit ahistamist ju polnudki või kus suitsu, seal tuld.

Mihkel Möölman

Režissöör

Zoltán Nagy (snd 1988) õppis esmalt filmirežiid Sapientia Ungari Ülikoolis Transilvaanias ja sooritas seejärel magistriõpingud Budapesti Teatri- ja Filmiakadeemias (SZFE). Tema lühifilm "Switch" linastus mitmel pool maailmas eri festivalidel, nagu ka tema hiljuti lõpetatud kooli lõputööna valminud lühifilm "Mildly Salty". "Vaikne vaikus" on lavastaja esimene täispikk mängufilm.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival