fbpx

Külalised: Park Hee-Kwon, director; Ko Doo Hyun, producer; Lee Woo Jin, cast

Maailma esilinastus

Tuhk ja tolm

Dust and Ashes

Debüütfilmide võistlusprogramm

Lõuna-Korea
2019, 90 min
Rež: Park Hee-kwon
Prod: Ko Doo hyun
Sts: Park Hee kwon
Op: Kim Dong hyun
Mont: Ko Doo hyun
Osatäitjad:  Ahn So yo, Lee Kang ji, Kim Na young, Kim Jae rok
Keel: korea

Sünopsis

Hae-su (An So-yo), habras noor tehases töötav neiu on alatasa tolmuga kaetud. Tundub, et tal on kodus mingi probleem ja tüdruk lahendab seda üsna salapärasel moel. Tema ema on surnud ja tüdruk jookseb ärevalt ringi, soovides hoida matuseid salajas ja olles ilmselgelt stressis. Vaatajale jagatakse kummalisi vihjeid, mis tekitavad uudishimu. Kuid mis on Hae-su kahtlase käitumise tegelikuks põhjuseks?
Vastamata küsimused ja rahutuks tegevad tunded jäävad õhku rippuma selles imekauni pildikeelega, aeglases tempos kulgevas ja üllatavalt tugevas mängufilmis, mis on Korea filmitegija Park Hee-kwoni debüüt režissöörina.
Tänu rabavalt otsekohesele operaatoritööle on Parki enesekindel misanstseen ühtaegu lihtne ja samas keeruline. Vähe sõnu, minimaalsed dialoogid ja tegevustik, mida isegi režissöör ei vaevu selgitama, puudutavad publiku tundeid. An So-yo võimas ja salapäraselt intensiivne lavastus tekitab segadust ja küsimusi: mis tegelikult juhtus, kuidas see juhtus ja milline on peategelase edasine saatus.

Giovanna Fulvi

Režissöör

Park Hee-kwon (snd 1978) on lõpetanud Hanyoungi keskkooli Yeosus Lõuna-Koreas ning Woosuki ülikooli Jeonjus ajakirjanduse erialal (1997). „Tuhk ja tolm“ on tema debüütmängufilm.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival