fbpx

Külalised: Soroush Sehat, director; Iman Safaei, Writer; Ali Mosaffa, cast

Rahvusvaheline esilinastus

Tantsi minuga

Dance With Me
Jahan, Ba Man Beraghs

Debüütfilmide võistlusprogramm

Iraan
2019, 96 min
Rež: Soroush Sehat
Prod: Mohammadreza Takhtkeshian
Sts: Soroush Sehat, Iman Safaei
Op: Sina Kermanizadeh
Muusika: Maziar Younesi
Mont: Khashayar Movahedian, Shooka Zandbaf
Osatäitjad: Ali Mosaffa, Javad Ezati, Hanieh Tavassoli, Pejman Jamshidi, Siavash Cheraghipour, 
Tootja: Irimage
Maailma müük: Irimage
Keel: farsi

Sünopsis

Soroush Sehat on hariduselt keemik, magistritöö kirjutas ta mere reostusest. Kuid elu on viinud ta hoopis teise valdkonda: ta on kirjutanud mitmetele režissööridele stsenaariume, teinud näitlejana piisavalt filmirolle ja lavastanud kõigele lisaks mahukaid teleseriaale. Kõigist nendest tegevustest saadud rikkalikud kogemused on nüüd edukalt kontsentreerunud tema mängufilmidebüüti.

Vend korraldab Jahangirile sünnipäeva puhul üllatuspeo, kuhu kutsub kõik vanad sõbrad. Poleks ju midagi erilist, kuid tähtpäevalisel on parandamatu haigus. Ta teab, et ta sureb, ja seda teavad ka kõik kokkutulnud. Kuidas suhelda haige inimesega? Situatsioonis on eunda ebamugavust, seda enam, et osa külalisi eelistaks ka omavahel mitte suhelda. Tuleb teha nägusid, kuid alati see ei õnnestu.

Klassikaliste filmižanrite kõrval on olemas tinglikult ka teemažanrid, üldkasutatavad dramaturgilised konstruktsioonid, millele ehitatakse süžee. Autoril on õnnestunud teha väga hea „kokkutuleku“ film. Igal näitleja teab täpselt oma tegelase karakterit ja seetõttu on nauditav kogu näitlejate ansambel, eesotsas peaosatäitja Ali Mossafaga. Režissööril on vaataja jaoks varuks ka mitmed „kiiksuga“ episoodid, mis ootamatult hästi mõjuvad. Filmis on pisut nukrust, kuid rohkem naeru, mis kokkuvõttes tekitab helge tunde.

Mihkel Möölman

Režissöör

Soroush Sehat (snd 1965) on lõpetanud ülikoolis keemia (BA) ja merereostuse uurimise (MA) eriala. Ta on olnud tegev nii filmi- kui telerežissöörina ja on töötanud mitme Iraanis populaarseks saanud telesarja juures, samuti on osalenud stsenaristi ja näitlejana paljude Iraani nimekate režissööride filmides. 2019. aastal esilinastunud esimene täispikk film „Tantsi minuga“ tõi Sehatile Iraanis Fajri rahvusvahelisel filmifestivalil parima režissööri tiitli.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival