fbpx

Külalised: Bartosz Kruhlik, director; Izabela Kiszka, producer

Rahvusvaheline esilinastus

Supernoova

Supernova

Debüütfilmide võistlusprogramm

Poola
2019, 78 min
Rež: Bartosz Kruhlik
Prod: Jacek Bromski, Ewa Jastrzebska, Jerzy Kapuscinski
Sts: Bartosz Kruhlik
Op: Michal Dymek
Muusika: Endy Yden
Mont: Magdalena Chowanska
Osatäitjad: Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny, Agnieszka Skibicka, Anna Mrozowska
Tootja: Studio Munka - Polish Filmmakers Association, Canal+ Polska
Keel: poola

Sünopsis

Kolm meest, üks paik ja üks sündmus, mis muudab nende kõigi elusid. Filmi tegevus toimub kitsal Poola külateel ja rullub mõjusalt lahti reaalajas.

„Supernoova“ on hingetuks võttev, nonstop steadicam’iga üles võetud linateos, tõeline paanikahoog kinolinal. Traagiline õnnetus taandub Rorschachi testiks, milles kõik on määratud läbi kukkuma: politseiinspektorid võitlevad oma tunnetega, et säilitada rahu, üks joodik vangub viha ja enesepõlguse vahel, kahtlase käitumisega poliitik on nii harjunud kergelt pääsema, et hülgab igasuguse inimlikkuse, kättemaksuhimuline linnarahvas läheb kaasa verejanulise anarhiaga. Mida hullemaks asjad maa peal lähevad, seda plahvatusohtlikumaks areneb vastastikune konflikt ja väike külake sarnaneb aina rohkem ükskõik millise teise paigaga maa peal. 

„Supernoova“ on universaalne lugu, mis pendeldab draama, thriller’i ja katastrooffilmide piiril. Filmi operaatoriks on realistliku pilguga Bartosz Kruhlik, kellele see on debüütfilm.

Dorota Leth

Režissöör

Bartosz Kruhlik (snd 1985) on lõpetanud režii eriala Lodzi filmikoolis. Tema lühifilme on näidatud üle kogu maailma olulisematel filmifestivalidel, nagu Karlovy Varys, San Sebastianis, Montrealis, Sarajevos jne. Tema esimene täispikk mängufilm "Supernoova" esilinastus tänavusel Gdynia filmifestivalil Poolas.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival