fbpx

Külalised: Rene van Pannevis, director; Jennifer Eriksson, producer; Jessie Mangum, producer

Maailma esilinastus

Rüüstatud

Looted

Debüütfilmide võistlusprogramm

Suurbritannia
2019, 85 min

Rež: Rene Pannevis
Prod: Jennifer Eriksson, Jessie Mangum
Sts: Kefi Chadwick, Rene van Pannevis
Op: Aadel Nodeh-Farahani
Muusika: Tony Coote
Mont: Christian Sandino-Taylor
Osatäitjad: Charley Palmer Rothwell, Thomas Turgoose, Tom Fisher, Morgane Polanski, Anders Hayward
Tootja: BBC Films, Riverhouse, BFI Film Fund
Keel: inglise

Sünopsis

Rob sisustab oma päevi Inglismaa rannikulinnakeses koos oma kambaga autosid ärandades – see on põnev ja priiskav elu väljaspool seadusi. Kuid õhtul koju tulles ootab teda hoopis teistsugune maailm: raskelt haige isa seltsis peab Rob oma hedonistlikud huvid alla suruma ja väärikaks jääma. Pidevalt omaenda valede võrku takerduva Robi kaks poolust ähvardavad kokku põrkuda, kui oht jääda vahele salareidis, mida korraldatakse kohalikus sadamas – kohas, mis on tema isa jaoks erilise tähtsusega – muutub aina käegakatsutavamaks.

Rene Pannevise debüütfilmil on palju südika, sotsiaalse ja realistliku krimidraama tunnuseid, kuid samas mängib ta ka paljude žanri tavapäraste traditsioonidega. Troostituid linnamaju looritab hägune päikesepaiste Inglismaa mereäärse linnakese tuhmuvas hiilguses, ka kõige hullemat kõledust ergastavad lootuskiired, nooruslik innukus ja lubadus paremale tulevikule kõigile asjaosalistele.

Ehkki film sobib žanrilt krimitrilleriks, sest Pannevis on osav pingeid kruvima, vaatleb see samas oma tegelasi teatud hellusega ning otsib selgust moraalses mitmemõttelisuses.

Charley Palmer Rothwell särab peaosas haavatava Robina, talle sekundeerib võrratu osatäitmisega alahinnatud inglise näitleja Tom Fisher tema isana. Nende kahega liitub samavõrd lummav näitlejate seltskond, nende hulgas ka Thomas Turgoose, kes on ennekõike tuntud tänu koostööle Shane Meadowsiga, eeskätt filmis „This is England“.

Laurence Boyce

Režissöör

Rene Pannevis omandas bakalaureuse kraadi filmiteaduses Utrechti ülikoolis 2007. Samal aastal astus ta Tischi ülikooli New Yorgis, kus õppis Oliver Stone’i käe all ja sai filmirežii magistrikraadi 2013. Seejärel kolis ta Londonisse, kus kirjutas ja lavastas oma esimese lühifilmi „Jacked“, mis esilinastus Berliini filmifestivalil 2016 ja pälvis arvukalt auhindu, sh parima lühifilmi auhind BIFAl. Tema käsikiri debüütfilmile „Rüüstatud“ valiti välja sadade teiste mikroeelarveliste filmiprojektide seast, mida finantseerivad Film London, BFI ja BBC Films.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival