fbpx

  Külalised: Emanuela Rossi, director; Claudio Corbucci, producer; Denise Tantucci, cast

  Rahvusvaheline esilinastus

  Pimedus

  Darkness
  Buio

  Debüütfilmide võistlusprogramm

  Itaalia
  2019, 96 min

  Rež: Emanuela Rossi
  Prod: Claudio Corbucci
  Sts: Claudio Corbucci, Emanuela Rossi
  Op: Marco Graziaplena
  Mont: Letizia Caudullo
  Osatäitjad: Valerio Binasco, Denise Tantucci, Gaia Bocci
  Tootja: Courier Film
  Keel: itaalia

  Sünopsis

  „Pimedus“ on ühtaegu nii põnevik, peredraama kui ka ulme. Emanuela Rossi debüütfilm jutustab meile loo 17-aastasest Stellast ja tema kahest nooremast õest, kes veedavad oma päevi suletud majas kinniste uste-akende taga. Pole võimalik aru saada, kus nad täpselt on ja kas tegevus toimub minevikus või tulevikus.
  
Väljas on aset leidnud looduskatastroof, päikese kiirgus on liiga võimas ja õues liikumine ohtlik, iga söögipalukese pärast käib karm olelusvõitlus – vähemasti nii räägib tüdrukutele nende isa, kes iga päev majast lahkub ja õhtul toidupoolisega naaseb. Mis aga toimub tegelikult? Stella hakkab isa jutus aina rohkem kahtlema. Hirmule vaatamata läheb ta ühel päeval majast välja, eirates õdede palveid ja isa hoiatusi.
  
Suurepäraste näitlejatöödega põnev ja mõtlemapanev Itaalia film on kui feministlik muinasjutt päevakajalistel teemadel. Filmi viis nädalat kestnud võtted toimusid pea täielikult Torino linnas. Režissöör on oskuslikult loonud omamoodi maailma, kus on nii õudust kui ka rõõmu. See lugu räägib kasvamisest ja naiseks olemisest, pakkumata lihtsaid vastuseid, kuid andes ometigi lootust. 

  Liisi Rohumäe

  Režissöör

  Emanuela Rossi on õppinud Pariisis Erasmuse programmis (Paris VIII, Saint Denis) ja lõpetanud filmiajaloo eriala Bolognas DAMSi ülikoolis. Ta töötas mõned aastad Milanos vabakutselise ajakirjanikuna Itaalia juhtivamates naisteajakirjades (Grazia, Marie Claire, Casa Vogue, D-Donna jne). 2007 tegi ta esimese lühifilmi „The Child of Carla“, mis pälvis tunnustust Itaalia filmifestivalidel. Aastatel 2015-17 oli ta menuka telesarja „Thou Shalt not Kill“ üks autoritest. „Pimedus“ on tema debüütmängufilm.

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival