fbpx

Külalised seansil: Bernardo Barretto, director; Pierre Apenas, producer; Mario Patrocinio, producer

Maailma esilinastus

Otsija

The Seeker
O Buscador

Debüütfilmide võistlusprogramm

Brasiilia
2019, 88 min

Rež: Bernardo Barreto
Prod: Bernardo Barreto, Mario Patrocinio

Sts: Bernardo Barreto, Martin Preusche
Op: Lucca Pougy
Muusika: João Viana
Os: Pierre Santos, Mariana Molina, Débora Duboc, Mário Hermeto, Aline Fanju
Tootja: Berny Filmes, Bro Cinema
Maailma müük: Moonrise Pictures
Keel: portugali

Sünopsis

Isabela (Mariana Molina) on mõjuvõimsa Brasiilia poliitiku tütar. Ehkki ta on kasvades saanud nautida luksust ja sotsiaalseid privileege, armub ta Giovanisse (Pierre Santos), kes on rajanud Brasiilia maakohta alternatiivse kommuuni, mille põhimõteteks on jätkusuutlik elamine ja vaba armastus. Sellest teistlaadi maailmast lummatud Isabela on valmis uudse elustiili nimel kõigest loobuma. Pärast nelja kommuunis elatud aastat otsustab Isabela isadepäeval Giovani kaasa võtta, minna koju ja tutvustada kallimat ka oma perele.

Isabela ei oska aga aimatagi, et just tema juurte juurde naasmise päeval raputab tervet riiki uudis tema isa seotusest Brasiilia kõigi aegade suurima korruptsiooniskandaaliga. Loodetud meeldivast perekondlikust kokkusaamisest kujuneb Isabela jaoks õudusunenägu, sest ta on sunnitud seisma silmitsi mineviku kummitustega.

Filmi tegevus leiab enamjaolt aset pressi ja märatsevate protestijate poolt ümber piiratud perekonnamõisas. Giovani tõrksus kohaneda „korraliku ühiskonna“ normidega šokeerib perekonda, kuid peagi selgub, et Giovani polegi perekonna must lammas…

Antonio Bordallo

Režissöör

Bernardo Barreto on elukutselt näitleja, kes on õppinud näitlemist nii Rio de Janeiros, New Yorgis kui ka Sao Paulos ning osalenud mitmetes populaarsetes Brasiilia filmides ja teleproduktsioonides. Ta on lavastanud ka mitu lühifilmi, mida ta ise kutsub "eksperimentideks", ning olnud kaasprodutsendiks dokumentaalfilmile "City of God - 10 Years Later", mida näidati üle kogu maailma. Tema esimene täispikk filmilavastus "Otsija" esilinastub Brasiilias järgmisel aastal.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival