fbpx

Külalised: Jure Pavlovic, director; Neva Rosic, cast

Maailma esilinastus

Matriarh

Mater

Debüütfilmide võistlusprogramm
Horvaatia, Serbia, Prantsusmaa, Bosnia ja Hertsegoviina
2019, 93 min
Rež: Jure Pavlović
Prod: Bojan Kanjera, Jure Pavlovic, Biljana Tutorov
Sts: Jure Pavlovic
Op: Jana Plecas
Mont: Dragan von Petrovic
Os: Daria Lorenci, Neva Rosic, Vera Zima, Anka Vuckovic, Marijo Jurkovic
Tootja: Sekvenca
Keel: horvaadi, saksa

Sünopsis

Horvaatia filmimeister Jure Pavlović on tuntud oma lühifilmide poolest, mis on saanud festivalidel mitmeid auhindu. Tema viimane film „Piknik“ võitis 2015. aastal EFA Euroopa parima lühifilmi auhinna.

Jasna (Daria Lorenc-Flatz) pöördub Saksamaalt tagasi oma kodulinna Horvaatias, sest tema ema Anka (Neva Rošić) põeb ravimatut vähki. Jasnal on plaanis ema ruttu hooldekodusse toimetada ja lahkuda, kuid üks ootamatu sündmus sunnib teda koju jääma. Päevad mööduvad ja Jasna tunneb end aina rohkem aheldatuna kodus, kust ta lootis kunagi igaveseks põgeneda, despoodist ema seltsis, kellega suhtlemine mõjub mürgitavalt. Ema läheneva surma ees peab Jasna otsustama, kas Ankale andestada või temalt mineviku kohta aru pärida.

Pavlović maalib lummava portree kahest naisest, kelle vahel on alati laiunud kuristik, kuid kes on sunnitud paratamatult koos olema, võibolla viimast korda elus. Kaamera keskmes on Jasna ja tema ärevushetked, mis võimendavad tema siseheitlusi, samas kui Anka jälgib kõike taamalt. 

„Matriarh“ on haarav uurimus inimsuhetest, nii realistlik ja elavalt emotsionaalne, et ei jäta külmaks ühtki vaatajat.

Vassilis Economou

Režissöör

Jure Pavlović
(snd 1985) on lõpetanud režii eriala Zagrebi
Draamaakadeemias Horvaatias. Ta on osalenud arvukatel rahvusvahelistel workshop'idel, nagu Berlinale Talents, Sarajevo Talent Campus, Sources 2 jne. Tema lühifilmid on linastunud sellistel festivalidel nagu Berlinale ja Clermont-Ferrand. Tema lühifilm "Picnic" (2015) pälvis Euroopa Filmiakadeemia parima lühifilmi tiitli 2015. aastal. "Matriarh" on režissööri esimene täispikk filmilavastus.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival