fbpx

Külalised: Kunlin Wang, director; Zhongqi Huang, producer

Rahvusvaheline esilinastus

Looritatud

Obscure

Debüütfilmide võistlusprogramm

USA
2019, 91 min
Rež: Kunlin Wang
Prod: Shengxiong Ni, Xia Huang
Sts: Kunlin Wang, Stella Zhou
Op: Haley Saunders
Muusika: Enguang Zhao
Mont: June Yuting Jin
Osatäitjad: Kylr Coffman, Lori Dorfman, Chris Cleveland

Sünopsis

Kunlin Wang on õppinud kommunikatsiooniteadusi, uurides soolist käitumist. Filmitootmise MFA kaitses ta aga Chapmani ülikoolis, mille filmikool on üks parimatest USAs. Pärast lühifilme ja filmikunstnikuna töötamist erinevates projektides jõuab vaatajani tema esimese täispikk mängufilm.

Üksik talu, kus eraklikul viisil elavad isa ja tema kaks teismelist last. Igaühel selles peres on kindlad kohustused. Karmi isa käe all on õe ja venna ainukeseks päikesekiireks puhas lapselik rõõm koosolemisest kui isa ei ole kodus. Seda kuni hetkeni kui vend äkki avastab, et õel on veel üks kohustus, mida ta ei teadnud – rahuldada isa seksuaalseid vajadusi. Oleks naiivne arvata, et õde ega vend ei teaks enda sees olevat seksuaalsust. Kuid venna avastus oma isa ja õe saladusest muudab midagi oluliselt ja pöördumatult.

Pealispinnaliselt on see film häirivalt ebamugav nn. coming of age lugu, pisut nihestatud keskkonna ja tegelastega. Mingil moel on see film samas nagu Aadama ja Eeva lugu pattulangemisest. Aga veelgi sügavamal on kunstilise vormi abil esitatatud essee soolisest käitumisest. Kunlin, kes on ka filmi kunstnik, ei rõhuta juhulikult teismeliste tegelaste esmast mittebinaarsust. Autor jätab teadlikult vaatajale rohkem küsimusi kui valmis vastuseid.

Mihkel Möölman

Režissöör

Kunlin Wang on õppinud filmirežiid Chapmani ülikoolis ja kommunikatsiooniteadusi Nottinghami ülikoolis. Ta on töötanud tudengina Bela Tarri käe all 2017. aastal ja töötas seejärel koos Tarriga filmifestivalide töötubades aastatel 2017 ja 2018. Tema esimene täispikk film "Looritatud", mis on valminud USA ja Hiina koostöös, esilinastus tänavu suvel Taipeis ja pälvis parima debüüdi nominatsiooni Taipei filmifestivalil.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival