fbpx

Külalised: Bahman Tavoosi, director

Maailma esilinastus

Lillede nimed

The Names of the Flowers
Los Nombres de las Flores
Debüütfilmide võistlusprogramm

Boliivia, Katar, Kanada
2019, 79 min
Rež: Bahman Tavoosi
Prod: Aonan Yang, Andreas Mendritzki
Sts: Bahman Tavoosi
Op: Nicolas Taborga
Muusika: Matt.R.Sherman
Mont: Lucas Villegas
Os: Jorge Hidalgo, Barbara Flores, Jose Luis Garibaldi Duran, Sergio Wilson Tapia Echalar
Keel: hispaania

Sünopsis

Boliivia kõrgplatool elab vanaldane maakooli õpetaja oma vaikset igapäevaelu. Kuid tal on rääkida ainulaadne lugu: just tema kostitas oma klassis kausikese supiga vangistatud võitlejat Ernesto Che Guevarat kõigest mõni tund enne viimase surma ja sai vastutasuks kuulsusega juttu puhuda. Valitsusel on plaanis tähistada guerrilla-võitleja 50. surma-aastapäeva, pidustused toovad väikesesse külla mitmeid tähtsaid tegelasi. Õige pea selgub aga, et on teisigi naisi, kes väidavad, et „supi ja lille lugu“ juhtus hoopis nendega.

Jälgime nagu vaikelus endise õpetaja tegevust ja väikese kogukonna igapäevarutiini, kus ei juhtu pealtnäha midagi – üksnes taeva taustale joonistunud karmi maastiku siluett. Lummatud ajaloo „teisejärgulistest tegelastest“, kujutab Tavoosi nende lugusid delikaatselt ja detailidesse süüvides. Tänu täpsele kinematograafiale ja pehmele kaameratööle võib tunda ikoonilise Che enda kohalolekut selles imelises keskkonnas – kuni „valitsus“ tormab tegema uusi reegleid, mis viivad vanade kommete ja uue elu, autentse ja muutuva kokkupõrgeteni, pannes seni stabiilsena tundunud reaalsuse kõikuma.

Eaka naise loo varjus peitub tugev draama, mis pakub publikule nii visuaalset kui ka emotsionaalset elamust. Mitmekihiline lugu identiteedist, ellujäämisest ja põhjustest edasi minna paljastab, kuidas reaalsus (ja ajalugu) saab olla muutlik, peaaegu voolav – nagu ka aeg, milles me elame.

Javier Garcia Puerto

Režissöör

Bahman Tavoosi alustas karjääri 18-aastaselt ajakirjanikuna ja filmitegijana ajal, kui ta elas veel Iraanis. Seejärel emigreerus ta Iraanist Kanadasse ja lavastas seal oma esimese dokumentaalfilmi „Dress Rehearsal for an Execution“, mis pälvis tunnustust enam kui 50 festivalil kogu maailmas, sh mainekal Hot Docs’il. „Lillede nimed“ on tema esimene täispikk mängufilm ja see valmis Boliivia, USA, Kanada ja Katari koostöös.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival