fbpx

  Külalised: Elisa Mishto, director; Natalia Belitzki, cast

  Rahvusvaheline esilinastus

  Liikuda liikumatult

  Stay Still
  Stillstehen

  Debüütfilmide võistlusprogramm

  Saksamaa
  2019, 90 min
  Rež: Elisa Mishto
  Prod: Martina Haubrich
  Sts: Elisa Mishto
  Op: Francesco Di Giacomo
  Muusika: Sascha Ring
  Mont: Baetrice Babin, Cristiano Travaglioli
  Osatäitjad: Natalia Belitski, Luisa Céline Gaffron, Giuseppe Battiston, Martin Wuttke, Katharina Schüttler
  Tootja: CALA Filmproduktion GmbH
  Maailma müük: Intra Movies
  Keel: saksa

  Sünopsis

  Nutikas ja kiire taibuga Julie on kahekümnendates aastates, tema elu käib ta enda taktikepi järgi ja tal on oma kindel põhimõte: mitte midagi teha. Pole vaja töötada ega õppida, pole vaja ka mingeid sõprussuhteid. Agnes on sama vana muretu medõde. Ta on abielus ja tal on laps, seega vastab ta ühiskonna ootustele, ehkki ta ei vaevu selle üle pikemalt juurdlema – kuni ta kohtub Juliega. Koos alustavad kaks noort naist mässu, mis viib nad nende vastuoluliste maailmade ääremaile. 

  Natalia Beletski Juliana ja Luisa Céline Gaffron Agnesena on särav duo, kelle itaalia päritolu režissöör Elisa Mishto on paigutanud oma muljetavaldavasse ja meisterlikku debüütfilmi. Draama ja vabadusse murdmise komöödia elementide kombineerimine, võrratu naistevaheline dialoog ja täielikult vaikivat rolli mängiv itaalia näitleja Giuseppe Battiston on samuti õnnestunud valikud. Kui lisada sellele veel Sascha Ringi, rahvusvaheliselt tuntud elektrosensatsiooni Apparati muusika ja bänd Lea Porcelain, saab kokku imeliselt helge ja samal ajal sügava, kerge itaalia varjundiga teekonna, mis haarab vaatajad jäägitult endasse.

  "Liikuda liikumatult“ on poeetiline ja terava allhoovusega, ohtlik, kuid samas äärmiselt põnev lugu ühest sugupõlvest.

  Christoph Gröner

  Režissöör

  Elisa Mishto (snd 1978) lõpetas kiitusega Goldsmithi ülikooli Londonis 2008. a. Ta on lavastanud lühifilme- ja dokumentaalfilme alates 2004. aastast. "Liikuda liikumatult" on tema esimene täispikk mängufilm. 

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival