fbpx

Külaline: Marina Gumzi, producer

Rahvusvaheline esilinastus

Kastanimetsade lood

Stories From the Chestnut Woods
Zgodbe iz kostanjevih gozdov

Debüütfilmide võistlusprogramm

Sloveenia, Itaalia
2019, 81 min
Rež: Gregor Božič
Prod: Marina Gumzi
Sts: Marina Gumzi, Gregor Bozic
Op: Ferran Paredes Rubio
Mont: Gregor Bozic, Benjamin Mirguet, Giuseppe Leonetti
Osatäitjad: Massimo De Francovich, Ivana Roscic
Tootja: NOSOROGI, Transmedia Production
Maailma müük: Cercamon
Keel: sloveenia, itaalia

Sünopsis

Teise maailmasõja algul endise Jugoslaavia ja Itaalia piiril elanud inimeste jaoks on ellujäämine erilise tähendusega: ühel hetkel leidsid kohalikud end mõlemalt poolt raudset eesriiet. Ühes sellises paigas, Slavia-Venetas Itaalia-Sloveenia piiril, leiavad aset ka selle filmi sündmused.

Mario ehk Ihne Puusepp elab metsas. Põikpäine vanamees on tuntud oma võitlushimu ja rahajanu poolest. Ta ei märkagi, kuidas ta naine vaikselt haigusse hääbub – see on vaid üks möödalastud võimalustest hoolida oma lähedastest. Mario püüab oma elutarkusi anda edasi Martale, viimasele kastanimüüjale, kes peab pärast abikaasa lahkumist kastanisalude eest hoolt kandma. Selles lihtsas keskkonnas jagavad need kaks õrnu mälestusi, millest vormuvad väljamõeldud lood.

Kiindumus pomoloogia – puuviljakasvatuse – vastu innustas režissöör Gregor Bozicit koguma nendel piirialadel elavate talunike lugusid. 35 mm lindile salvestatud filmis, mille taustamuusika on tehtud tereminiga, püüab Bozic tabada nende rõõmude ja murede poeetilisi vaheldumisi. Vapustav debüüt, austusavaldus kadunud paikadele ja aegadele.

Dorota Lech

Režissöör

Gregor Božič (snd 1984) on õppinud filmi Ljubljanas ja Berliinis. Ta on lavastanud lühifilmid "Hey Ho, Comrades" (2007) ja "Shoes from Trieste" (2014). Tema esimene täispikk film "Kastanimetsade lood" esilinastus tänavusel Toronto filmifestivalil.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival