fbpx

Külalised: Hossein Pourseifi, director; Katrin Röver, cast; Reza Brojerdi, cast; Mohammad Farokhmanesh, producer; Zahra Amir Ebrahimi, cast; Patrick Orth, Crew

Rahvusvaheline esilinastus

Homme oleme vabad

Tomorrow We Are Free
Morgen Sind Wir Frei

Debüütfilmide võistlusprogramm

Saksamaa
2019, 96 min

Rež: Hossein Pourseifi
Prod: Ali Samadi Ahadi, Mohammad Farokhmanesh, Frank Geiger, Armin Hofmann
Sts: Hossein Pourseifi
Op: Patrick Orth
Muusika: Ali N. Askin
Osatäitjad: Zahra Amir Ebrahimi, Reza Brojerdi, Katrin Röver, Luzie Nadjafi, Morteza Tavakoli
Tootja: Little Dream Entertainment
Keel: saksa, pärsia, inglise

Sünopsis

Iraan, veebruar 1979. Islami revolutsioon vapustab kogu riiki. Dissident Omid (Reza Brojerdi), kes on elanud aastaid Saksa DV-s koos oma abikaasa, keemiainsener Beate (Katrin Römer) ja nende ühise tütrega, võtab kodumaa kutset kuulda ning naaseb Teherani suurte ootuste ja parimate kavatsustega, võttes kaasa ka oma perekonna.

Ajendatuna soovist luua parem ja võrdsem ühiskond, asuvad Omid ja tema seltsimehed võitlusse vägivaldsete ja religioossete doktriinide vastu, mis muudavad aegamööda riiki armutuks jumalavalitsuseks. Olukord läheb iga päevaga aina talumatumaks ja ohtlikumaks, alates väikestest muudatustest meeste ja naiste suhetes kuni viimase pöördeni, mis hävitab viimasedki lootused vabadusele. Tuleb langetada eluliselt tähtsaid otsuseid…

Hossein Pourseifi kirjutas filmile ise stsenaariumi, tuginedes tõsielusündmustele: 1976. aastal sündinud režissöör kolis Iraanist Saksamaale kõigest 9-aastasena ning räägib nüüd oma lugu emotsionaalselt ja veenvalt. Päevakajalises loos, mis käsitleb üksikindiviidi lakkamatuid püüdlusi vabaduse ja demokraatia poole, sulandab Pourseifi ida ja lääne mõistuse ja tunded nii intiimsetes olukordades kui ka suuremas pildis tõeliselt globaalseks looks.

Christoph Gröner

Režissöör

Hossein Pourseifi (snd 1976) sündis Iraanis ja emigreerus perega Saksamaale 1980. aastatel. Esimese filmini „Punched & Punished“ jõudis ta 1994, olles selle kaaslavastaja ja -stsenarist. Õppis USAs inseneriteadust. kuid jätkas filmide tegemist, mille tulemusel sündis lühikrimka „The Big Game“ (2001). Pärast tagasipöördumist koju Saksamaale 2002 jätkas tööd filmidega. 2011 osales Berlinale Talent Campusel ja 2011—2012 Babelsbergi stsenaristide töötubades. 2012—2013 võttis osa Kölni stsenaristide töötubadest, mille tulemusel sündiski käsikiri debüütfilmile „Homme oleme vabad“.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival