fbpx

Külalised: Dathaí Keane, director; Eileen Seoighe, producer; Dara Devaney, cast

Rahvusvaheline esilinastus

Finky

Finky

Debüütfilmide võistlusprogramm

Iirimaa
2019, 95 min
Rež: Dathai Keane
Prod: Pierce Boyce, Bríd Seoighe, Eileen Seoighe
Sts: Dathaí Keane, Diarmuid de Faoite
Op: Cathal Watters
Muusika: Steve Lynch
Mont: Dermot Diskin
Os: Dara Devaney, Ned Dennehy, Diarmuid de Faoite, Fionnuala Gygax, Eoin Geoghegan
Tootja: Abú Media
Keel: iiri, inglise, gaeli

Sünopsis

Dathaí Keane alustas oma karjääri monteerijana, nüüdseks on ta mitme telesarja ja auhinnatud dokumentaalfilmi režissöör. Tema esimene täispikk mängufilm on särtsakas ja enesekindel debüüt, mis räägib oma eluga ummikus olevast muusikust ja nukumeistrist nimega Finky (nimiosas sümpaatne Dara Devaney). See omanäoline iiri film on tõeline meeltelaeng, omamoodi sõit Ameerika mägedel.

Kui Finky röövib ühel õhtul kohalikult bossilt rahapataka ja põgeneb koos parima sõbraga Šotimaale, loodab ta keerata oma elus täiesti uue lehe. Kuid paraku ei lähe asjad sugugi nii: Finky satub autoõnnetusse ja jääb selle tagajärjel ratastooli. Ning just siis, kui ta tahab kõigele käega lüüa, värvatakse ta vägivaldsesse ja avangardistlikku tsirkusetruppi. Sealt alates läheb kõik veel kummalisemaks ning piir reaalsuse ja fantaasia vahel hägustub veelgi. Üks mis kindel – mineviku eest pole võimalik põgeneda ning Finky peab oma pattude ja deemonitega silmitsi seisma, tahab ta seda või ei.

Dathaí Keane’i psühholoogiline draama räägib elust, surmast ja minevikuga rahu tegemisest. Lliigutav lugu, mis on lausa loodud suurele ekraanile.

Filmis kõlab nii iiri kui gaeli keel, võtted toimusid Galways ja Glasgow’s.

Liisi Rohumäe

Režissöör

Dathai Keane alustas karjääri filmitööstuses monteerijana ja töötas enam kui 10 aastat eri projektides nii teles kui filmis. Tema esimesed dokumentaalfilmid pälvisid kodumaal suurt tunnustust ja neid on näidatud Iiri televisioonis. Dathai pälvis Iiri Televisiooni Auhinna 2017. aastal ilmavalgust näinud telesarja "An Klondike" teise hooaja eest. Tema hiljuti valminud debüütmängufilm "Finky" pälvis suurt tunnustust Galway filmifestivalil, kus sellele anti parima operaatori auhind.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival